Kanadu česká dvacítka nezvládla

Ve svém druhém utkání ve skupině podlehli čeští hokejoví reprezentanti do dvaceti let na mistrovství světa domácí Kanadě 0:4. Příštími soupeři českých juniorů budou celky Finska a Švédska.

Brankář Martin Falder a útočník Jakub Koreis bojují s Kanaďanem Laichem Brooksem.

Jen osmnáct hodin po úspěšném vstupu do turnaje proti Německu byli Češi ve vyprodaném Metro Centeru domácímu celku zdatným soupeřem pouze prvních deset minut. Pak už se utkání vyvíjelo v režii Kanaďanů, jimž nahrála i nedisciplinovanost soupeře. V úvodní minutě rozezvučel spojnici tyče a břevna Tatíček, pak ovšem začala vládnout kanadská ofenzíva, jíž výrazně pomohly hned čtyři přesilovky v úvodní části. Wellwood s Parentauem z nich ale vytěžili jen břevno a tyč. Do sítě se dostala až střela kapitána Upshalla, jenž po slušné kombinaci otevřel skóre těsně po vypršení Krajíčkova trestu. Svěřenci trenérů Holíka a Kalouse se dostávali do koncovky jen z větších vzdáleností a vstup do prostřední části měli lepší domácí hokejisté, avšak Campbell ztroskotal na Falterově lapačce. Gólově se dokázal prosadit ve 25. minutě z rychlého brejku až domácí miláček Tootoo. Čeští junioři mohli vzápětí odpovědět, to by ovšem Tatíček nesměl opět trefit Fleuryho efektivní lapačku, stejně jako o minutu později Domin.

Faltrovy zákroky nestačily

Před polovinou utkání přišlo několik kanadských brejků do otevřené české obrany a jeden z nich využil Wellwood. Čechy několikrát podržel vynikající Falter. V závěrečné části už nebyla kanadská převaha a lehkost tak velká. Naději na zvrat mohl vykřesat Krajíček, leč Fleury předvedl i vynikající zákrok nohou. O pár vteřin později definitivně rozhodl v přesilové hře Parenteau. Po dnešním dni volna čeká české juniory do konce roku 2002 dvojice utkání, opět v rozmezí osmnácti hodin, v nichž se střetnou s Finskem a Švédskem. V tabulce skupiny B má zatím český tým body za páteční výhru nad Německem, k postupu do čtvrtfinále musí urvat ještě alespoň jednu výhru. "Rozhodně se po prohře s Kanadou nesesypeme a pro zápas s Finskem se poučíme," prohlásil brankář Martin Falter. "Musíme hlavně hrát disciplinovaněji," doplnil jej hlavní kouč Jaroslav Holík.