Štafeta orientačních běžkyň má stříbro z MS

Štafeta orientačních běžkyň ve složení Martina Zvěřinová, Eva Juřeníková, Dana Brožková vybojovala na mistrovství světa ve Francii stříbrnou medaili. České trio prohrálo jen s favorizovaným Finskem, jehož finišmanka proběhla cílem sekundu před Brožkovou. O další sekundu zpět skončily třetí Švédky. České orientační běžkyně mají medaili ze štafety poprvé po 16 letech. V roce 1995 vybojovaly bronz.

"Byl to sice kousek, ale nepovažuji to za neúspěch. Jsem nadšená z toho, že máme medaili," radovala se po doběhu Brožková, která na šampionátu získala stříbro i na klasické trati.

"Je to naprosto super. Vždycky jsem si přála mít dvě medaile z jednoho mistrovství světa," radovala se jičínská závodnice, jež už na třech MS získala po jedné medaili.

Mužský tým v sestavě Tomáš Dlabaja, Adam Chromý a Jan Procházka skončil ve Francii při triumfu domácí štafety dvanáctý.

MS v orientačním běhu v Chambéry (Francie) - štafeta:
Muži: 1.Francie (Adamski, Gonon, Gueorgiou) 1:53:48, 2. Norsko -4:04, 3. Švédsko -4:15, ...12. ČR (Dlabaja, Chromý, Procházka) -17:20.
Ženy: 1. Finsko (Finckeová, Rantanenová, Kauppiová) 1:42:42, 2. ČR (Zvěřinová, Juřeníková, Brožková) -1, 3. Švédsko -2.