Teplice - Ml.Boleslav 1:3Boleslavští vyškolili Teplice z produktivity a vezou výhru 3:1

12. Opiela 0 : 1
41. Siva 1 : 1
55. Zahustel 1 : 2
79. Chramosta 1 : 3

TEPLICE

Fotbalisté Mladé Boleslavi se po 9. ligovém kole posunuli už na šestou příčku tabulky. Přeskočili i Teplice, které ve vzájemném souboji zdolali na jejich hřišti 3:1. Teplice po většinu zápasu měly převahu, ale doplatily na zmatky ve vlastní obraně a žalostnou koncovku.

Zleva Milan Matula z Teplic a mladoboleslavský Jan Štohanzl.

Epidemie příušnic vyřadila Teplickým před zápasem hned tři hráče, a tak mezi náhradníky byl premiérově i osmnáctiletý Daniel Le, talentovaný brankář s vietnamskými kořeny. Přes ztrátu několika hráčů se přesto domácí od začátku tlačili dopředu a už po deseti minutách mohli vést, jenže Mahmutovič pálil z úhlu jen do vybíhajícího Millera. Zato hosté svou první - a nadlouho i jedinou velkou šanci - využila, autorem gólu byl Opiela.

Boleslavští ale postupně přestali zvládat teplickou kombinaci, kterou brzdili často jen za cenu faulů. A právě tak se zrodil i vyrovnávací gól: narážečku u postranní čáry zastavil Stožický faulem a následný přímý kop přistál přímo na hlavu Sivy. Slovenský defenzivní univerzál čekal na gól od svého prvního zápasu v teplickém dresu, tedy přesně 30 zápasů.

Teplice nepřestaly tlačit ani po pauze a v 50. minutě se dostaly k nadějnému závaru, místo na střelu si našel Lukáš a brankář Miller musel hodně rychle na zem, aby míč aspoň vyrazil.

O to víc se mohli domácí drbat na hlavách za čtyři minuty, kdy nevinný centr z levé strany prodloužil stoper Lukáš za sebe a místo brankáře našel rozběhnutého Zahustela, který mohl díky teči přes zřejmě původní ofsajdové postavení v akci pokračovat a míč poslal hlavou přesně k tyči.

Laciný gól domácí srazil. Snažili se sice tvořit hru, ale převahu měli jen po šestnáctku a z brejků byla mnohem nebezpečnější Boleslav. Nejdřív nevyužila přečíslení pěti na dva, pak při situaci tří proti třem pálil mimo Zahustel. Hosté tak dostatek volného místa před teplickou brankou využili až napotřetí. Míč se z pravé strany dostal k volnému Chramostovi a jeho šouravá střela placírkou zajela přesně k tyči. Pak už se teplická hra změnila v naprostou křeč, kterou těsně před koncem vystihla i nepřesná hlavička Jindráčka.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Branky: 41. Siva - 12. Opiela, 54. Zahustel, 79. Chramosta. Rozhodčí: Bílek - Tacina, Santarius. ŽK: Mahmutovič, Ljevakovič, Ježdík - Johana, Štohanzl, Procházka, Kúdela. Diváci: 3890.
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Kerič, Siva (61. Vůch), Ljevakovič, Stožický (84. Zoubele) - Mahmutovič (74. Jindráček), Vachoušek. Trenér: Rada.
Ml. Boleslav: Miller - Procházka, Johana, Rolko, Šírl - Kúdela, Opiela (22. Ščuk), Zahustel (87. Kysela), Štohanzl - Chramosta (90. Řezníček), Kulič. Trenér: Koubek.