Kvitová postoupila na Australian Open do třetího kola, další dvě Češky končí

MELBOURNE

Česká tenistka Petra Kvitová pokračuje ve své cestě stát se světovou jedničkou, když na Australian Open postoupila do třetího kola. Španělku Suarezovou-Navarrovou udolala ve třech setech 6:2, 2:6 a 6:4. Ve druhém kole prohrála Lucie Hradecká s favorizovanou Ruskou Věrou Zvonarevovou 1:6, 6:7 a Barbora Záhlavová-Strýcová podlehla americké favoritce Sereně Williamsové.

Petra Kvitová v zápase se Suarezovou

Kvitová nervozitu z utkání zaháněla den před zápasem hrátky s malými štěňaty, ovšem na kurtu to dnes až taková zábava nebyla. Nad Suarezovou sice vyhrála první set 6:2, ale ve stejném poměru ztratila druhou sadu a navíc hned na začátku rozhodujícího setu prohrála podání.

V páté hře naštěstí španělské soupeřce brejkbol vrátila a pak už pokračovala v koncentrovaném výkonu a šla si za postupem. Ve třetím kole česká světovou dvojku Ruska Maria Kirilenková, která porazila Aleksandru Wozniakovou z Kanady.

"Začátek byl v pohodě, ale pak jsem udělala, mnoho, mnoho a mnoho chyb a jsem ráda, že jsem to ve třetím setu zvládla a otočila," oddechla si Kvitová na kurtu. Češka udělala v utkání vysoký počet 48 chyb a nastřílela 31 vítězných míčů.

Suárezová byla se svým jednoručným bekhendem nebezpečná především ve druhém setu, kdy využila řady nepřesností české hráčky. "Hrála dobře, skoro nekazila a měnila rytmus. Musela jsem být soustředěná," řekla Kvitová.

Hradecká a Záhlavová-Strýcová končí

Šestadvacetiletá Hradecká na turnajovou i světovou sedmičku Zvonarevovou nestačila ani ve druhém vzájemném utkání a neúspěšně se snažila o premiérový postup do třetího kola grandslamu.

Už postup do druhého kola znamenal pro Hradeckou, 51. hráčku světového žebříčku, osobní maximum na úvodním turnaji velké čtyřky. Do stejné fáze se dosud dostala jen dvakrát v Paříži.

Barbora Záhlavová-Strýcová s favorizovanou Serenou Williamsovou prohrála 0:6, 4:6. V utkání na centrálním melbournském kurtu Roda Lavera bývalá světová jednička Williamsová nedopustila překvapení a zůstala ve hře o svůj šestý titul na Australian Open.

AUSTRALIAN OPEN 2012 - české výsledky:
Ženy, dvouhra - 2. kolo:
Kvitová (2:ČR) - Suárezová (Šp.) 6:2, 2:6, 6:4, Zvonarevová(7-Rus.) - Hradecká(ČR) 6:1,7:6 (7:3), S.Williamsová(12-USA) - Záhlavová-Strýcová(ČR) 6:0,6:4.
Ženy, čtyřhra - 1. kolo:
Birnerová, Briantiová (ČR/It.) - Bengsonová, Calderwoodová (Austr.) 6:4, 6:4, Cetkovská, Foretzová-Gaconová (ČR/Fr.) - Adamczaková, Rogowská (Austr.) 6:4, 6:3, Peschkeová, Srebotniková (1-ČR/Slovin.) - Kerberová, McHaleová (Něm./USA) 2:6, 6:2, 6:2.

4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 Bejlek - Blinkovová 4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 konec
20240424T19 : 45:00+0200