Norsko - Dánsko 6:2Norové porazili na MS Dánsko a odsunuli Čechy na čtvrté místo

Stockholm

Hokejisté Norska porazili ve svém závěrečném zápase v základní skupině B mistrovství světa Dánsko 6:2 a posunuli se na třetí místo před český tým. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika ale mají utkání s Německem k dobru. Pokud se chtějí vrátit před Nory, musí odpoledne získat dva body.

Nor Mats Rosseli Olsen se snaží překonat dásnkého gólmana Philipa Hersbyho.

Norové se stali s 33 vstřelenými góly nejproduktivnějším týmem stockholmské skupiny a útočník Patrick Thoresen se posunul do čela kanadského bodování turnaje. Díky gólu a třem asistencím má na kontě 16 bodů, což je o dva více než ruská hvězda Jevgenij Malkin.

Norové navázali na předchozí zápas proti Německu, ve kterém vstřelili dvanáct branek. V první třetině tomu přitom nic nenasvědčovalo, brankáři Haugen a Andresen drželi čisté konto.

Ve 26. minutě v signalizované přesilové hře otevřel skóre Spets, poté se prosadili Ask se Skröderem a v závěru druhé dvacetiminutovky přidali Norové další dva góly v početní výhodě. Předcházela jim hromadná šarvátka, po které museli rozhodčí nejaktivnějšího Jannika Hansena odvést až mimo kluziště.

Ve třetí třetině sice Dánové dokázali dvěma góly snížit, ale poslední slovo měl Thoresen.

Skupina B (Stockholm):
Norsko - Dánsko 6:2 (0:0, 5:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. Ask (K. A. Olimb, Martinsen), 34. Spets (Ask, M. Olimb), 36. Skröder (Thoresen), 38. Holös (Thoresen, M. Hansen), 40. Thoresen (Martinsen, Holös), 56. Trygg (Thoresen, Skröder) - 44. Madsen (Hersby), 48. Poulsen (Larsen). Rozhodčí: Johansson (Švéd.), Kurmann (Švýc.) - Dědulja (Běl.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 6:5, navíc Tollefsen - Eller oba 10 min., J. Hansen 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2054.
Norsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Solberg, Kaunismäki, Lökken Östli - Skröder, Thoresen, M. Hansen - M. Olimb, Bastiansen, Spets - K. Forsberg, Röymark, Rosseli Olsen - Martinsen, K. A. Olimb, Ask - Kristiansen. Trenér: Roy Johansen.
Dánsko: Andersen - Larsen, Lassen, D. Nielsen, M. Boedker, J. B. Jensen, Hersby, K. Jensen, - Eller, F. Nielsen, J. Hansen - Hardt, Green, Starkov - J. Jensen, Jakobsen, Madsen - Poulsen, Moeller, Storm. Trenér: Per Bäckman.