San Jose - Los Angeles 6:3Stav série 1:0Hertlovo přání splněno! Gólem pomohl v prvním zápase sestřelit Los Angeles

Odplata se českému útočníkovi Tomáši Hertlovi podařila hned v prvním zápase play off NHL! Na konci první třetiny vstřelil gól do sítě Los Angeles, v jehož sestavě hrál i tentokrát Dustin Brown, jenž mu způsobil dlouhodobou herní pauzu po zákroku na koleno. Žraloci ze San Jose zvítězili nad svým rivalem 6:3 a ujali se vedení v sérii 1:0 na zápasy. Bod za asistenci si Hertl připsal i u páté branky.

Útočník San Jose Tomáš Hertl střílí gól brankáři Los Angeles Jonathanovi Quickovi.

„Je to osobní. Chci je porazit. Bude to pro mě motivace navíc," neskrýval už před začátkem play off Hertl, že se bude hodně snažit, aby znepřátelené Los Angeles z boje o Stanley Cup vyřadil a naopak do dalších bojů posunul svůj vlastní tým.

Do prvního zápasu Hertl nastoupil znovu ve 3. útočné formaci a odpověď na zákrok z 19. prosince, kdy mu kapitán Králů z LA ošklivě zranil nohu, kvůli čemuž česká kometa přišla o druhou polovinu základní části NHL a hlavně o olympijské hry v Soči, vyslal ke svému soupeři už na konci úvodní třetiny. V závěrečné minutě prvního dějství se Sheppardovi nevydařila střela, svým pohybem ale dokonale zmátl brankáře Quicka, takže Hertlovi stačilo poslat puk do prázdné brány a zvýšit na 2:0.

Žralokům se podařilo zakousnout se do Králů už právě v první třetině. Po Hertlově brance se totiž pouhé čtyři vteřiny před sirénou prosadil ještě Marleau a domácí vedli pohodlným výsledkem 3:0. Ve druhé části přidali další dva góly Torres a Vlasic z přesilové hry a o vítězi úvodního zápasu bylo jasno.

O čisté konto přišel brankář Niemi až ve třetí třetině, v níž se hosté pokusili zápas zdramatizovat, když vstřelili hned tři branky. Domácí ale i tak bez větších potíží dokráčeli k důležitému prvnímu vítězství v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy. Do prvního zápasu nezasáhl další český hráč Martin Havlát.

Rozhodnutí až v šestém prodloužení

Zápas mezi St. Louis a Chicagem trval pět celých třetin, než se našel vítěz. V první třetině přitom padlo pět branek. Hosté vedli po Kaneově brance 3:2 a dlouho se zdálo, že tato branka bude také vítězná. To však odmítl minutu a tři čtvrtě před koncem třetí třetiny Schwartz. A pak se hrálo další dvě prodloužení bez gólu. Rozhodnutí přišlo až po šestadvaceti vteřinách třetího prodloužení. Postaral se o něj Steen.

Prodlužovat se muselo také v duelu mezi Coloradem a Minnesotou. A to přesto, že Ďivočáci vedli před začátkem třetí třetiny 4:2. Domácím se ale podařilo snížit zásluhou McGinna a jen čtrnáct vteřin před sirénou označující konec třetí třetiny se prosadil Stastny. Stejný střelec zařídil Lavinám první vítězství, když po sedmi a půl minutách rozhodl.

Zápas mezi New Yorkem Rangers a Philadelphií nebyl vůbec tak jednoznačný, jak naznačuje výsledek. Do vedení dostal Flyers MacDonald střelou od modré čáry. Hosté se z vedení ale radovali jen tři a půl minuty. Pak si totiž Zuccarello dojel vlastní střelu a překonal brankáře Emeryho. Stav 1:1 panoval až do poloviny třetí třetiny. V té Rangers využili hned dvakrát dlouhou čtyřminutovou přesilovku po vysoké holi Akesona. Prosadili se Richards a Stepan. Poslední gól přidal Hagelin.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 1. zápas:
NY Rangers - Philadelphia 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: 11. Zuccarello, 49. Richards, 50. Stepan, 56. Hagelin - 8. MacDonald. Střely na branku: 36:15. Diváci: 18 006.
Západní konference - 1. zápasy:
St. Louis - Chicago 4:3 ve třetím prodl. (2:3, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 5. Cracknell, 16. Tarasenko, 59. Schwartz, 101. Steen - 12. Oduya, 15. Seabrook, 19. P. Kane. Střely na branku: 52:42. Diváci: 19 423.
Colorado - Minnesota 5:4 v prodl. (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 60. a 68. Stastny, 14. Landeskog, 35. O´Reilly, 48. McGinn - 16. Coyle, 32. Suter, 37. Haula, 39. Brodziak. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18 074.
San Jose - Los Angeles 6:3 (3:0, 2:0, 1:3)
Branky: 4. J. Thornton, 20. Hertl, 20. Marleau, 33. Torres, 37. Vlasic (Hertl), 60. Burns - 43. Muzzin, 47. Vojnov, 54. Lewis. Střely na branku: 33:33. Diváci: 17 562.