Brno - Liberec 1:0Sýkora zařídil výhru Brna nad Libercem

10. Sýkora 1 : 0

Brno

Fotbalisté Brna v 8. kole první ligy porazili Liberec 1:0 a doma tak bodovali pojedenácté za sebou. Gólem v 10. minutě se o to zasloužil Jan Sýkora. Brno tak poskočilo už na sedmou příčku tabulky, naopak Liberec má na kontě stále jen jediné vítězství.

Těsně před utkáním se rozpoutal pořádný liják a hřiště vydatně pokropil. Začínalo se tak na podmáčeném terénu, na které se obtížně kombinovalo. Zpočátku duelu byli aktivnější hosté. Jejich největší šanci spálil v desáté minutě po přiklepnutí Frýdka konžský útočník Delarge. Ocitl se sám před gólmanem Hladkým, balón ale poslal vedle branky. To bylo od hostů v prvním poločase vše. Dál už se prosazovala víc Zbrojovka.

Hned po liberecké šanci šli domácí do protiútoku a z pohledné kombinace na pravé straně vytěžili první branku utkání. Vávra našel po sérii narážeček přesným centrem hlavu Sýkory a ten už neměl problém otevřít skóre.

Možná v ještě jasnější šanci se zjevil Sýkora o chvíli později a opět v tom měl prsty Vávra. Osamocený se hnal na libereckého brankáře, nečekanou přihrávkou svého parťáka vybídl ke skórování, Sýkora však ve skluzu branku minul. V závěru poločasu stihla Zbrojovka ještě několikrát roztleskat své příznivce, další gól už ale nepřidala.

Druhý poločas začali hosté opět aktivněji. Nejprve tečoval po rohu míč na břevno Hadaščok, druhou šanci Calazanse zmařil výborným vyběhnutím domácí gólman Hladký.

Poté však měla blíž k brance zase Zbrojovka, která podnikala nebezpečné kontry do rozhozené obrany Slovanu. Blízko od úspěchu byl nejprve opět Sýkora a v úplném závěru střídající Hyčka. Jeho tečovaná střela však skončila jen na tyči.

Liberec se na žádný závěrečný tlak nezmohl, diváci tak na stadionu v Srbské ulici nadšeně tleskali brněnským hráčům.

8. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 10. Sýkora. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Ratajová. ŽK: Košťál - Pavelka, Ďubek, Karišik. Diváci: 3284.
Brno: Hladký - Buchta, Košťál, Schuster - Malík, Fischer, Zavadil, Lutonský - Brigant (68. Hyčka), Vávra (76. Moukanza), Sýkora (81. Šumbera). Trenér: Kotal.
Liberec: Kolář - Mudra, Pimpara, Karišik, Fleišman - Dydowicz - Ďubek (76. Luckassen), Pavelka, Frýdek, Delarge (57. Calazans) - Hadaščok. Trenér: Slovák.