Jablonec - Budějovice 0:0Jablonec nevyužil dlouhou přesilovku a s Budějovicemi remizoval

Fotbalisté Jablonce v 8. ligovém kole pouze remizovali s Českými Budějovicemi bez branek. Severočeši hráli od 15. minuty přesilovku po vyloučení hostujícího Jana Vošahlíka, měli tlak i šance, ale gólově se proti nováčkovi nedokázali prosadit. Nevyužili tak možnost poskočit do čela soutěže a v neúplné tabulce figurují na třetím místě o skóre za Plzní a Slováckem.

Daniel Silva Rossi (vlevo) z Jablonce a brankář Zdeněk Křížek a Michal Klesa (vpravo) z Českých Budějovic v utkání 8. kola Synot ligy.

Jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý, který dříve trénoval Budějovice, nechal na lavičce útočníka Doležala a na hrot poslal zkušeného Juna. Severočeský favorit si od začátku vytvořil převahu i šance, ale koncovka se mu nevedla. V páté minutě nepropálil hradbu těl Kopic.

Hostující plány nabourala 15. minuta. Bývalý jablonecký hráč Vošahlík během chvilky dostal druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. Následný přímý kop v podání Kopice hostující gólman Křížek vyrazil.

České Budějovice už v pátém kole proti Mladé Boleslavi hrály od úvodní poloviny prvního dějství v oslabení a dočkaly se tehdy své dosud jediné výhry v ligové sezoně. Stejně dobře si vedly proti přesile i v Jablonci, který marně dobýval jejich obrannou tvrz.

Neprosadili se Rossi, Jun ani Pospíšil, který ve 34. minutě trefil míč z voleje, ale těsně minul branku Jihočechů. Na druhé straně Hora Hrubého z úhlu nepřekvapil a ve 40. minutě neuspěl jablonecký Rossi.

Druhý poločas začal Jablonec aktivně. Ve 46. minutě trefil domácí Novák Klesu, od kterého se míč odrazil ke Kopicovi, jehož dorážku hostující obránce odkopl do bezpečí. Zlepšit koncovku měl střídající Doležal. Tlak Jablonce sice sílil, ale ve finální fázi byli domácí nepřesní, navíc se mezi tyčemi překonával hostující gólman Křížek.

V 59. minutě vytěsnil Pospíšilovu ránu na roh. V 62. minutě spálil stoprocentní šanci Doležal, který byl zcela sám před brankou, hlavičkou ale trefil jen břevno a míč následně zamířil nad.

V ojedinělé šanci Dynama se neprosadil Benát, jinak Jablonec pevně držel taktovku utkání, ale chyběl mu nápad v koncovce a kvalitní finální přihrávka. Kopic střílel nad, Rossiho hlavičku vytáhl Křížek a přesná nebyla ani Čížkova rána.

8. kolo první fotbalové ligy:
Baumit Jablonec - Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Kubr. ŽK: Čížek - P. Novák, Vošahlík, Klesa. ČK: 15. Vošahlík. Diváci: 3785.
Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Hübschman, Rossi - Kopic, M. Pospíšil (77. Čížek), Mingazov (64. Crnkič) - Jun (58. Martin Doležal I.). Trenér: Šilhavý.
České Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel, P. Novák, Machovec - Vošahlík, Volešák (79. Brunclík), Herzán, Benát (85. Hanzlík), Hora - Linhart (65. Kalod). Trenér: Urban.