Nižněkamsk - Slovan 1:3Nedorost s Netíkem pomohli Slovanu Bratislava k výhře v Nižněkamsku

Nižněkamsk

Hokejisté Slovanu Bratislava navázali na vítězství v Chanty-Mansijsku (4:3 po samostatných nájezdech) a ve středečním zápase Kontinentální ligy uspěli i na ledě Nižněkamsku. K výhře slovenského mužstva v poměru 3:1 přispěli jedním gólem Tomáš Netík a Václav Nedorost, který si navíc připsal i asistenci.

Hokejista Václav Nedorost během tréninku české hokejové reprezentace.

Slovan vedl od 8. minuty, kdy přesilovku využil Nedorost. Ve 25. minutě navýšil vedení hostů Slovinec Tičar a tři body definitivně pojistil bratislavskému týmu na začátku závěrečné části Netík. Alespoň čestný úspěch domácích zaznamenal v 52. minutě útočník Alševskij, který tak překazil švédskému brankáři Backlundovi čisté konto.

Slovan je v Západní konferenci devátý, na osmý Podolsk ztrácí aktuálně jeden bod. Další venkovní zápas čeká slovenský celek v pátek, kdy nastoupí na hřišti Togliatti.

Do statistik se ve středu zapsal i obránce Mytišči Ondřej Němec, který jednou přihrávkou pomohl Atlantu k výhře v Chanty-Mansijsku 3:2 po samostatných nájezdech.