AS Řím - Juventus 1:1Šlágr italské ligy skončil remízou, Juventus dál vede o devět bodů

Zápas druhého s prvním týmem italské fotbalové ligy skončil na stadionu AS Řím nerozhodně 1:1 a hostující Juventus si tak v čele tabulky udržel devítibodový náskok. Na vedoucí branku nejlepšího střelce Serie A Carlose Téveze, který se prosadil popatnácté v sezoně, odpověděl v závěru vyrovnáním domácí Seydou Keita. To už AS hrál v oslabení o vyloučeného Torosidise.

Fotbalisté Juventusu Carlos Tevez (vpravo) a Leonardo Bonucci aslaví gól proti AS Řím.

Římský celek doma naposledy zvítězil 30. listopadu, pak pětkrát remizoval a sérii bodových ztrát prodloužil i dnes. V první půli měl přitom před 50 000 diváků značnou převahu, jenže obrana hostů pracovala bezchybně a nepustila protivníka do žádné gólové šance, dokonce ani k jediné střele na Buffona.

Po změně stran se začal osmělovat také Juventus, chilský záložník Vidal ale v 50. minutě De Sanctisovu branku těsně minul. Právě za faul na Vidala dostal po hodině hry druhou žlutou kartu Torosidis a z nařízeného přímého kopu Tévez skóroval střelou přes zeď.

Na druhé straně nejprve neuspěl stoper Manolas, jehož hlavičku zneškodnil Buffon, z podobné situace ale v 78. minutě přece jen vyrovnal Keita. AS Řím tak má dál na kontě jen dvě ligové prohry, obhájce titulu Juventus jedinou.