Manchester City - Newcastle 6:1Agüero deklasoval Newcastle pěti góly, Citizens zabrali

Fotbalisté Manchesteru City rozstříleli v 8. kole anglické Premier League Newcastle United 6:1 a v neúplné tabulce se vyhoupli do čela. Výraznou měrou se na vítězství podílel argentinský útočník Sergio Agüero, jenž vstřelil pět branek během dvaceti minut.

Citizens tak dali zapomenout na dvě po sobě jdoucí prohry, přestože to tak na začátku utkání nevypadalo. V 18. minutě se ve vápně prosadil Mitrovič a otevřel účet zápasu. Domácí poté vsadili na ofenzivnější pojetí hry a ve 42. minuty se dočkali vyrovnání, když se poprvé prosadil Agüero.

V druhé půli se naplno rozjela mašina jménem Agüero. Nejdříve ve 49. minutě se prosadil podruhé a o minutu později už oslavoval hattrick. Další dva zásahy přidal ještě v 60. a 62. minutě. Agüero se stal teprve pátým hráčem v Premier League, kterému se podařilo vstřelit pět gólů v jednom utkání.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:
Manchester City - Newcastle 6:1 (42., 49., 50., 60. a 62. Agüero, 53. De Bruyne - 18. Mitrovič)