Arsenal - Manchester Utd. 3:0Arsenal díky úvodu deklasoval Rudé ďábly

Londýn

Fotbalisté Arsenalu rozstříleli ve šlágru 8. kola anglické Premier League Manchester United 3:0 a poskočili na druhé místo tabulky právě před Rudé ďábly. Výraznou měrou se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez, jenž vstřelil dva góly.

Svěřencům Arséna Wengera se povedl vstup do utkání. Arsenal na domácím Emirates stadiónu spustil ofenzivní smršť hned z úvodu. Už v 6. minutě Sánchez otevřel patičkou skóre. Neuběhly ani dvě minuty a Arsenal se radoval podruhé, když se prosadil Mesut Özil. Německý reprezentant skóroval v lize po 1186 minutách. V 19. minutě napřáhl na hranici pokutového území Sánchez a bylo to 3:0.

Hosté přidali v druhé půli na aktivitě, ale gólově se neprosadili i díky jistému Čechovi. Arsenal tak porazil Manchester na domácím hřišti po téměř čtyřech a půl letech. Svěřenci kouče Van Gaala naopak po třech výhrách v řadě poznali hořkost porážky.