Los Angeles - Arizona 1:4Hanzal s Michálkem výrazně pomohli Arizoně

Marek Židlický se poprvé trefil v novém působišti, jenže Islanders nakonec prohráli v prodloužení. Gól Jiřího Tlustého nestačil Ďáblům ani na bod. Ondřej Pavelec s Petrem Mrázkem zůstali pouze na lavičkách svých týmů. Martin Hanzal se Zbyňkem Michálkem výrazně přispěli k výhře Arizony 4:1. Hanzal dvakrát asistoval, Michálek vstřelil první branku střetnutí.

Jiří Tlustý střílí jediný gól Ďáblů do sítě Winnipegu.

Marek Židlický pomohl Ostrovanům k zisku bodu, když ve třetí třetině vyrovnal duel s Chicagem na 2:2. Český obránce byl na modré čáře pod tlakem, přesto dokázal nejen udržet útočné pásmo, ale jeho střela z nouze dokonce skončila v bráně Coreyho Crawforda.

Rozhodující gól na 3:2 dali v prodloužení Jestřábi, jmenovitě Patrick Kane, jenž využil přesilovku čtyř proti třem. Kane sice v klíčový moment chtěl přihrát Jonathanu Toewsovi, jenže obránci Boychuk s Hamonicem svými holemi tečovali kotouč za záda gólmana Greisse.

Petr Mrázek sledoval pouze z lavičky, jak jeho kolega Jimmy Howard pochytal všech 22 střel Toronta. Rudá křídla tak vyhrála 4:0 a asistencí k tomu přispěl i český zadák Jakub Kindl, jenž se podílel na trefě Justina Abdelkadera.

Jiří Tlustý vstřelil jediný gól New Jersey v utkání s Winnipegem, za který hrál ještě v minulé sezóně. Kladenský odchovanec snižoval na 1:2 při přesilové hře, v níž se prosadil po šikovném vyjetí zpoza brány. Jets však do konce druhé části zvýšili náskok na 3:1 gólem Andrewa Ladda a toto skóre už se v závěrečné třetině nezměnilo. V brankovišti vítězného mužstva se místo Ondřeje Pavelce pohyboval Michael Hutchinson.

Arizona vyhrála v Los Angeles 4:1 a výraznou měrou se na tom podíleli Češi. Zbyněk Michálek střelou od modré čáry obstaral první změnu skóre. Martin Hanzal asistoval u branek Ekmana-Larssona a Riedera. Kojoti vedli o čtyři góly ještě před polovinou zápasu. Domácí Králové své soupeře výrazně přestříleli v poměru 41:22, o to více je musí mrzet výsledek klání.

Výsledky NHL
New Jersey - Winnipeg 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 33. Tlustý - 22. Scheifele, 24. Wheeler, 37. Ladd. Střely na branku: 21:30. Diváci: 14.579. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Ladd (oba Winnipeg), 3. Tlustý (New Jersey).
Columbus - NY Rangers 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 31. Atkinson, 57. Saad - 20. a 59. Zuccarello, 58. Lindberg, 58. Hayes. Střely na branku: 33:25. Diváci: 19.027. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Hayes, 3. McDonagh (všichni Rangers).
NY Islanders - Chicago 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 26. Tavares, 42. Židlický - 36. a 62. P. Kane, 14. Anisimov. Střely na branku: 36:35. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Tavares (Islanders), 3. Anisimov (Chicago).
Detroit - Toronto 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 2., 9. a 24. Abdelkader (na druhou Kindl), 21. Larkin. Střely na branku: 22:22. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader, 2. Larkin, 3. Howard (všichni Detroit).
Los Angeles - Arizona 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 40. Toffoli - 3. Z. Michálek, 20. Ekman-Larsson (Hanzal), 25. Domi, 27. Rieder (Hanzal). Střely na branku: 41:22. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Domi (oba Arizona), 3. Carter (Los Angeles).