Minnesota - Vancouver 2:3Vrbata řádil na ledě Minnesoty, k výhře pomohl třemi body také Plekanec

Jednoznačným mužem zápasu v utkání mezi Minnesotou a Vancouverem se stal český útočník Radim Vrbata, který se postaral o dva góly Canucks a vydatným dílem tak přispěl k výhře 3:2. Činil se také Tomáš Plekanec, jehož Montreal uspěl na ledě silného New Yorku Rangers 5:1 a český útočník se na výhře podílel třemi asistencemi. Gól zaznamenal Andrej Nestrašil z Caroliny.

Radim Vrbata (uprostřed) se raduje společně s bratry Sedinovými Danielem (vpravo) a Henrikem z branky na ledě Minnesoty.

Minnesota i Vancouver se v Západní konferenci pohybují kolem postupové hranice do play off. Jako první se z gólu radovali domácí, když Vanek prostřelil Millera ranou z prostoru mezi kruhy. Wild využili hned úvodní přesilovku v zápase. Z podobného místa jako Vanek se gólově poprvé prosadil také Vrbata, kterého v ideální chvíli našel přihrávkou od pravého mantinelu McCann.

Druhou branku přidal rodák z Mladé Boleslavi v početní výhodě ve druhé třetině. Bratři Sedinové si několikrát vyměnili puk u pravého kruhu a Henrik pak všechny překvapil přihrávkou na střed hřiště, kde už stál s holí připravenou ke střele Vrbata. Puk se do brány odrazil od tyčky.

Náskok pak zvýšil ve třetí části parťák Sedinů z první formace Vancouveru Hansen a byla to branka vítězná. Domácím se totiž podařilo už jen snížit zásluhou Coylea. Vancouver si připsal výhru a za svým dnešním sokem v tabulce zaostává už jen o bod. Vrbata bodoval ve čtyřech z posledních pěti zápasů.

Plekanec připravoval góly

Ve Východní konferenci se střetly dva nejlepší týmy New York Rangers a Montreal a na ledě se v zápase neztratil český útočník Montrealu Tomáš Plekanec, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Skóre otevřel střelou z dorážky montrealský Andrighetto. Po Švýcarovi se na začátku druhé třetiny prosadil Smith-Pelly. Akce začala u Plekance, který posunul puk za bránu Paciorettymu. Úspěšný střelec zakončoval střelou z bezprostřední blízkosti.

Domácím Jezdcům se podařilo zápas zdramatizovat jen jedinkrát, když ještě ve druhé části snížil z přesilovky tečí před bránou Nash. Do třetí třetiny navíc nenastoupil zraněný gólman Price, kterého vystřídal Condon.

Ale Canadiens na začátku třetí třetiny razantně odmítli drama. Plekanec posunul od pravého mantinelu puk střelci druhého gólu na střed hřiště a Smith-Pelly se radoval podruhé. Z časomíry uběhlo pouhých sedmnáct vteřin. A o necelou minutu a půl později už vedl kanadský celek o tři góly. Náskok navýšil Galchenyuk. Plekanec si nakonec připsal asistenci i u poslední branky zápasu, kterou obstaral v početní výhodě Pacioretty.

Plekancovi se v posledních zápasech bodově daří. Do osobních statistik si připsal body v osmi z posledních devíti zápasů, v nichž vstřelil dva góly a přidal devět přihrávek.

Útočník Caroliny Nestrašil pečetil gólovým zásahem do prázdné brány vítězství svého celku nad Edmontonem. Ještě předtím si připsal asistenci u gólu Jordana Staala. Hurricanes nakonec zvítězili 4:1. Pro Nestrašila to byly první kanadské body po předchozím třináctizápasovém čekání.

Eliáš si prožil premiéru v sezóně

Poprvé v sezóně naskočil do hry útočník Patrik Eliáš, který vynechal úvod sezóny kvůli operaci kolena. Devětatřicetiletý veterán odehrál v duelu New Jersey s Columbusem 14 minut a 50 vteřin, do statistik se však nezapsal a ve 39. minutě byl na ledě u rozhodujícího gólu, díky němuž Blue Jackets vyhráli 2:1.

"Myslím, že napoprvé odehrál dobrý zápas," pochválil Eliáše trenér John Hynes. "Vypadal dobře na puku, byl rychlý a při svých střídáních ukázal svou chytrost. Poctivě bojoval, určitě bude pro náš tým přínosem," dodal Hynes, který byl jmenován hlavním koučem Ďáblů před sezónou.

Jakub Voráček si připsal asistenci u jediného gólu Philadelphie, která prohrála 1:3 na ledě New Yorku Islanders. Flyers se ujali vedení už ve 4. minutě v přesilové hře, pak ale na ledě dominovali domácí. Ve třetí třetině se Letci při snaze o vyrovnání zmohli na pouhé čtyři střely, než triumf Islanders pojistil při power play střelou do prázdné branky Frans Nielsen.

Hokejová NHL:
Buffalo - Nashville 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 39. E. Kane, 59. Eichel - 14. Fisher, 21. C. Smith, 27. Hodgson. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17.871. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Fisher (oba Nashville), 3. E. Kane (Buffalo).
New Jersey - Columbus 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 24. Henrique - 9. W. Karlsson, 39. Calvert. Střely na branku: 28:25. Diváci: 13.567. Hvězdy zápasu: 1. Calvert (Columbus), 2. Henrique (New Jersey), 3. Karlsson (Columbus).
NY Islanders - Philadelphia 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 20. Cizikas, 25. Okposo, 59. Nielsen - 4. Giroux (Voráček). Střely na branku: 36:18. Diváci: 13.027. Hvězdy zápasu: 1. De Haan, 2. Clutterbuck, 3. Okposo (všichni Islanders).
NY Rangers - Montreal 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Branky: 38. Nash - 23. a 41. Smith-Pelly (na obě Plekanec), 5. Andrighetto, 42. Galchenyuk, 50. Pacioretty (Plekanec). Střely na branku: 34:25. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Smith-Pelly, 2. Pacioretty, 3. Plekanec (všichni Montreal).
Pittsburgh - St. Louis 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 17. a 30. Crosby, 47. Lovejoy, 62. Malkin - 10. Stastny, 42. Fabbri, 55. Pietrangelo. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.569. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Stastny (St. Louis).
Washington - Winnipeg 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky: 2. Justin Williams, 19. Ovečkin, 31. Bäckström, 37. Orlov, 54. Kuzněcov - 7. Myers, 14. Ladd, 34. Perreault. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Orlov, 3. Carlson (všichni Washington).
San Jose - Chicago 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 15. Burns, 52. Marleau - 9. Seabrook, 17. Toews, 33. Keith, 53. Desjardins, 60. Shaw. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Keith, 3. Panarin (všichni Chicago).
Minnesota - Vancouver 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 13. Vanek, 59. Coyle - 20. a 32. Vrbata, 46. Hansen. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.877. Hvězdy zápasu: 1. Vrbata, 2. Miller (oba Vancouver), 3. Koivu (Minnesota).
Detroit - Boston 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 23. Dacjuk, 35. Tatar - 8. a 64. Vatrano, 59. Miller (Krejčí). Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 22 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 86,4 procenta. Střely na branku: 34:22. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Gustavssson (oba Boston), 3. Tatar (Detroit).
Tampa Bay - Los Angeles 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 46. Johnson, rozh. nájezd Filppula - 55. Lucic. Střely na branku: 30:38. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Tampa), 2. Quick (Los Angeles), 3. Brown (Tampa).
Arizona - Anaheim 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 26. a 59. Vermette, 4. Stone, 42. Duclair - 41. Kesler, 48. Vatanen. Střely na branku: 34:31. Diváci: 11.578. Hvězdy zápasu: 1. Domi, 2. Duclair, 3. Vermette (všichni Arizona).
Colorado - Ottawa 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Branky: 11. Wagner, 51. Landeskog, 53. MacKinnon - 6. a 10. Prince, 22. Turris, 39. Z. Smith, 60. Zibanejad. Střely na branku: 43:29. Diváci: 16.570. Hvězdy zápasu: 1. Prince (Ottawa), 2. Landeskog (Colorado), 3. Anderson (Ottawa).
Carolina - Edmonton 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 20. J. Staal (Nestrašil), 31. Lindholm, 37. Skinner, 60. Nestrašil - 8. Pouliot. Střely na branku: 27:31. Diváci: 10.911. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Lindholm, 3. Skinner (všichni Carolina).