Sparta - Ostrava 2:0Stejná sestava, stejní střelci i výsledek – a Sparta přetlačila Baník

58. Přikryl 1 : 0
80. Kweuke 2 : 0

Dřelo to, ale tří bodů se nakonec dočkali. Fotbalisté Sparty tak mají bitva o mistrovský titul dál ve svojí režii. V předehrávce 21. kola Gambrinus ligy doma zdolali předposlední Baník Ostrava 2:0 a alespoň do soboty tak mají na druhý Liberec zase náskok šesti bodů. Vítězný gól dal stejně jako minule na Žižkově mladík Tomáš Přikryl, druhý znovu přidal Kweuke. U obou tref asistoval Krejčí.

Leonard Kweuke ze Sparty (vlevo) a Benjamin Vomáčka z Baníku.

Letenští na jaře poprvé nasadili stejnou základní sestavu z minulého zápasu. Zatímco na Žižkově ukončili sérii dvou porážek, Baník se jim od začátku stavěl na velmi koncentrovaný odpor, jak si ostatně boj o záchranu žádá.

Grajciar i Kweuke stříleli v úvodní pasáži zápasu vysoko nad, ani z Přikrylova výletu do ostravské šestnáctky nebylo nic. Až Vidličkův pokus po rozehraném přímém kopu brankáře Pietrzkiewicze trochu vystrašil. Jinak se ovšem domácí dostávali vpřed příliš složitě, série krátkých přihrávek většinou vedla do ztracena. A protože Baník na nějaké útočné choutky rezignoval a až před přestávkou na hrotu zazlobil Svěrkoš, skončil první poločas bez jediné brankové šance.

Do druhé půle přišel na hřiště Kerič místo trápícího se Grajciara a domácí začali přece jen jinak kmitat. Stačil však jeden brejk, aby skóre málem otevřel ostravský Kukec. Sparta kritický moment přežila a šla za prvním gólem. Individuálním průnikem si o něj říkal Hušbauer, gólman Pietrzkiewicz však svého bývalého spoluhráče vychytal.

Skóre tedy otevřel až stejný hráč jako na Žižkově. Mladík Přikryl dopravil do sítě balon, který polský gólman vyrazil jen před sebe po tvrdé střele Krejčího. Pro exolomouckou posilu to byly dvě mouchy jednou ranou – pomohl jak svojí současné Spartě, tak své bývalé Sigmě...

Baník navíc brzy stihla další rána, kapitán Svěrkoš si otočil koleno a musel střídat.

Také druhý gól měl stejného autora jako na Viktorce. Krejčí předvedl skvělou individuální akci a Kweuke snadno skóroval, i když míč se za čáru sotva došoural. O majiteli tří bodů bylo deset minut před koncem jasno.

Sparta Praha – Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Branky: 58. Přikryl, 80. Kweuke. Rozhodčí: Franěk - Večeřa, Nádvorník. ŽK: Cverna, Kukec, Poliaček (Ostr.). Diváci: 12 618.
Sparta: Vaclík - Vidlička, J. Brabec, Jarošík, Pamič – Hušbauer - Přikryl, Grajciar (46. Kerič), Matějovský, Krejčí (90. Juhar) - Kweuke. Trenér Martin Hašek.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Adámik, Vomáčka, Cverna – Droppa (81. Poliaček), Marek – Fantiš (61. Vrťo), Svěrkoš (64. Kraut), Kukec – Magera. Trenér Pavel Malura.