Bohemians 1905 - Žižkov 1:2Černá série klokanů se natáhla na čtrnáct zápasů, prohráli i s posledním

33. Cseh 1 : 0
62. Kalod 1 : 1
86. Valenta 1 : 2

První říjnový den fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli 1:0 na Žižkově a určitě netušili, že dalších čtrnáct zápasů se výhry nedočkají. Ani ve 23. kole Gambrinus ligy, kdy do Edenu v pátek večer přijel ten samý poslední Žižkov. Klokani se tří bodů zase nedočkali a černou sérii neukončili. Naopak, nakonec prohráli 1:2! Viktorka i tak zůstala poslední, klokani jsou jen pět bodů nad čarou ponoru...

Zleva Vladan Milosavljev z Viktorie a David Bartek z Bohemians

Pátek třicátého si fanoušci klokanů zaškrtli červeně. Bohemians v lize nevyhráli posledních 13 zápasů a všem bylo moc dobře jasné, že pokud neporazí ani poslední Viktorku, bude to přihláška do druhé ligy.

Klub na důležitost zápasu zareagoval, veškeré lístky prodával se slevou 40%, takže do kotle se diváci mohli dostat již za „lidových" 90 korun...

Od prvních minut bylo patrné, že Bohemku čeká další urputné pachtění za nadějí. Budinský zkusil gólmana zaskočit z přímého kopu, Kolář však míč vytěsnil na roh. Po další standardce Cseh trefil ve vápně ruku žižkovského Kropíka, ale hrálo se dál. Viktorka spoléhala na brejky a nejednou dokázala zahrozit. Ve 24. minutě měla velké štěstí, že Borek jen těsně minul odkrytou branku.

Byl to signál, aby se domácí dál tlačili do útoku. Moravcovu ránu tečoval Kiidron mimo branku, palbu podpořil i Kraják. A tak přišlo to, co přijít muselo. Budinský zahrál přímý kop, přizvednutý míč doputoval k Csehovi a slovenský stoper ho hlavou poslal nechytatelně do sítě. Těsně před přestávkou pak Koláře z další standardky vyděsil znovu Budinský.

Po přestávce mohl zvýšit Kraják, své sólo však zbrkle pokazil. Domácí toho museli litovat, od té doby začala být Viktorka lepší. Nejdřív párkrát zahrozila, v 62. minutě pak odcentroval Sloboda a střídající Kalod po necelých deseti minutách na trávníku hlavou mazácky vyrovnal.

Bod pro ani jednoho ze soupeřů moc neřešil, potřebovali vyhrát. Strhnout vedení zpátky na stranu klokanů mohl nový muž na trávníku Kaufman, jeho bombu však Kiidron se štěstím tečoval nad branku.

V závěru domácí šokoval žižkovský Valenta. Dostal spoustu místa a parádně míč zakroutil za Sňozíkova záda. Bohemce tak nakonec nezůstal ani bod.

Bohemians 1905 – Viktoria Žižkov 1:2 (1:0)
Branky: 33. Cseh - 62. Kalod, 86. Valenta. Rozhodčí: K. Hrubeš - T. Kovařík, Handlíř. ŽK: Bartek, Jindřišek - Sloboda, Kropík. Diváci: 2558.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek (87. Orolín), Lukáš, Cseh, Bartek - Abraham - Kraják (90. Vyhnal), Borek, Budinský, Moravec - Hartig (67. Kaufman). Trenér Jozef Weber.
Žižkov: Kolář - Bartl, Kiidron, Kropík, Slodowy - Valenta, Sloboda - Sivrič (90. Nakamura), Kotyza (85. Tenno), Milosavljev - Jurčo (53. Kalod). Trenér Roman Nádvorník.