Hradec - Ostrava 0:1Baníku pomohla penalta, na záchranu ztrácí už jen dva body

15. Greguš (penalta) 0 : 1

Fotbalisté Baníku Ostrava zvítězili v utkání 24. kola první ligy na hřišti Hradce Králové 1:0 a udělali tak důležitý krok směrem k záchraně. Díky proměněné penaltě Greguše ztrácejí na čtrnáctou příčku znamenající setrvání v soutěži už jen dva body. Ostrava zároveň vyhrála poprvé pod trenérem Radoslavem Látalem.

Vpředu autor gólu Ján Greguš z Baníku a jeho spoluhráč Davor Kukec.

Baník nastoupil do důležitého souboje s jednou výraznou změnou. Do branky se poprvé v sezoně postavil veterán Baránek, dosavadní jednička Pietrzkiewicz zůstala jen na lavičce.

Hradec byl na začátku střetnutí lepší, nebezpečný byl především mladík Holeš, jenž se prosazoval na pravé straně. Ukázal se dvakrát, poprvé pálil z rohu šestnáctky těsně vedle, podruhé prošel přes pět hráčů, ale jeho zajímavý centr odvrátil brankář Baránek.

Poměrně rušná hra byla plná emocí. Hlavně ze strany domácích. Ti nemohli překousnout hned několik rozhodnutí sudího Adámka i jeho asistentů Marka a Wilczeka. Hněv vyvrcholil v patnácté minutě, kdy Adámek odpískal penaltu ve prospěch Baníku za kontakt obránce Hochmeistera s hostujícím Gregušem. A právě Greguš tvrdou ranou zajistil hostům vedení.

Zlost na rozhodčí propukla do přestávky ještě jednou: Hochmeisterovu střelu dorazil do sítě útočník Dvořák, jenže asistent Wilczek zamával ofsajd.

Ve druhé půli se domácí hnali za výhrou. Byli lepší, přesto se těžko propracovávali do příležitostí. Dlouho byla nejnebezpečnější Šislerova střela zdálky. Vrtící se míč vyrazil gólman Baránek jen s velkými obtížemi.

Ostrava byla zatažená, snažila se udržet výsledek. Na hrotu zůstával pouze zkušený Magera, který týmu pomáhal velmi dobrým krytím míče i rozehrávkou. Dalším důležitým mužem Baníku byl zkušený gólman Baránek. Perfektně vytlačil na břevno Černého hlavičku, jistý byl také při centrech i vybíhání. Štěstí měl při Plašilově hlavičce, domácí obránce v největší hradecké šanci zblízka netrefil bránu.

Hradec tak v pátém z posledních šesti utkání nedal gól, celkem už počtrnácté v sezóně, a Ostrava slavila cenné vítězství.

FC Hradec Králové - Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Branka: 15. Greguš z pen. Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Marek. ŽK: Hochmeister, Poděbradský, Janoušek, Černý, Fukal - Frydrych, Šenkeřík. Diváci: 3912.
Hradec: Koubek - Hochmeister (77. Schwarz), Fukal, Plašil - Holeš, Janoušek, Šisler, Poděbradský - Černý, Štěpán (83. Mrázek), P. Dvořák. Trenér: Kotal.
Ostrava: Baránek - Frydrych, Adámik, Vomáčka, Marek - Fantiš (90. Kraut), Droppa, Greguš, Vašenda, Kukec (63. Šenkeřík) - Magera. Trenér: Látal.