Hradec - Plzeň 0:1Limberský obdaroval Horvátha, oslavenec se dočkal tří bodů

40. Limberský 0 : 1

Hradec Králové

Sedmatřicáté narozeniny oslavil ziskem tří bodů. Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth dovedl ve 26. ligovém kole Viktorii k výhře 1:0 v Hradci Králové, a tak díky trefě Limberského naděje šampiónů na obhajobu titulu ještě žije. „Votrokům“ nepomohla ani půlhodinová přesilovka po vyloučení Ďuriše. Plzeň ztrácí čtyři kola před koncem pět bodů na vedoucí Liberec.

Pavel Horváth děkuje fanouškům Plzně.

Viktoria šla do zápasu s osmibodovým mankem na vedoucí Liberec, a tak jí jen zisk tří bodů mohl uchovat naděje na obhajobu titulu. Mohlo se jí hrát o moc líp, kdyby využila první tutovku. Měl ji již ve 4. minutě Petržela, nechal však vyniknout gólmana Lindra, který jeho střelu zblízka se štěstím zasedl.

Zahozené šance přišly Plzeň draho v minulém kole na Žižkově a také Hradec se dokázal okamžitě nadechnout. Kanonádu začal střelou zdálky Poděbradský, pak Pavlíka dvakrát prověřil Dvořák a Šisler dokonce za němého přihlížení plzeňského brankáře zatřásl břevnem. Úvod byl hodně divoký, hned z protiútoku Horváth skvěle poslal za obranu Koláře a Lindr zmařil Plzni druhou tutovou šanci.

Pak tempo opadlo, což domácí ukolébalo. Ve 40. minutě nezvládli nakrátko rozehraný roh, Lindr nic neviděl a Limberský ho tvrdou ránou prostřelil.

Po přestávce se hrál z obou stran bezelstný fotbal. Komorní atmosféru narušil až plzeňský Ďuriš. Ačkoliv už měl žlutou kartu, stálo mu za to v 61. minutě srazit ve středovém kruhu Černého, vysloužit si druhou žlutou a tím pádem i červenou kartu.

Přesilovku začal Hradec bombou Šislera a hlavičkou Dvořáka, domácí však byli až příliš hektičtí a nervózní. Na vyrovnání to nestačilo.

FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 40. Limberský. Rozhodčí: Franěk - T. Kovařík, Zeman. ŽK: Šisler - Ďuriš. ČK: 61. Ďuriš. Diváci: 5495.
Hradec Králové: Lindr – Pávek (59. Janoušek), Hochmeister, Plašil – Holeš, Šisler, Zelený, Poděbradský - P. Dvořák, Štěpán (85. Voltr), Černý (63. Mrázek). Trenér Kotal.
Plzeň: R. Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth, Darida (87. Procházka) - Petržela (82. Berger), Kolář, Ďuriš - Bakoš (89. Wágner). Trenér Vrba.