Slavia - Slovácko 0:1Slovácko díky Kordulovi poprvé od září 2001 vyhrálo na Slavii

38. Kordula 0 : 1

Fotbalisté Slovácka zvítězili v 26. ligovém kole na Slavii 1:0 a tři body si ze hřiště Pražanů vezou poprvé od září 2001. Jediný gól vstřelil v 38. minutě kapitán hostí Michal Kordula. Tým z Uherského Hradiště zastavil sérii tří porážek a posunul se na deváté místo, naopak Slavia vyhrála jediný z posledních třinácti duelů, zůstává dvanáctá a stále ještě nemá jistou záchranu v lize.

Oba trenéři udělali před zápasem změnu mezi tyčemi. Do slávistické branky se místo zraněného Berkovce po pěti kolech vrátil Čontofalský, tyče hostí střežil Melichárek, pro něhož to byla premiéra v české lize. A na nedostatek práce si rozhodně nemohl stěhovat.

Poprvé se zapotil ve dvanácté minutě, kdy obrana hostí špatně odkopla míč jen k Milutinovičovi, ale domácí záložník slibnou šancí pohrdl a slabou střelou trefil gólmana. Vzápětí nebezpečně pálil kapitán Jarolím a byla to poslední akce, kterou předvedl. O chvíli později se totiž zranil a musel přepustit místo Pospěchovi.

Slovácko se postupně dostalo do tempa a v 28. minutě poprvé zahrozilo. Došek ale napálil odražený míč jen do Čontofalského. Z další akce se řítil na domácí branku Hlúpik, zakončil však nepřesně. Otevřít skóre tak mohli slávisté. Dostál našel centrem Škodu a Melichárka zachránilo břevno.

V 38. minutě už se ale skóre pohnulo. Hosté z Uherského Hradiště rychlou kombinací rozebrali domácí obranu a trestuhodně nepokrytý kapitán Kordula z malého vápna zavěsil za bezmocného Čontofalského. Slovácko dalo gól po 340 minutách a na hřišti Slavie skórovalo po devíti letech.

Domácí kouč Poustka poslal po přestávce na trávník dvacetiletého ligového debutanta Sudka a necelé dvě minuty od jeho příchodu nebyl daleko od srovnání Vlček. Pražanům ale jinak odskakovaly míče a do šancí se dostávali velmi lopotně. Slovácko naopak chytře čekalo na brejky a po jednom z nich hlavičkoval na zadní tyči těsně mimo Hlúpik.

Pražané v závěru sevřeli soupeře do kleští, prosadit se ale nedokázali ani Milutinovič a po něm hlavičkou Škoda. Slavia tak potřetí z posledních čtyř kol neskórovala.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka: 38. M. Kordula. Rozhodčí: Královec - Wilczek, A. Kordula. ŽK: Dembélé - Trousil, Ondřejka, Melichárek, Kordula. Diváci: 4622.
Slavia: Čontofalský - Dostál, Petrák, Hubáček, Cicman (46. Sudek) - Dembélé (77. Frejlach) - Vlček, Jarolím (18. Pospěch), Milutinovič, Böhm - Škoda. Trenér: Poustka.
Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil (87. Pavelka), Košút, Kubáň - M. Kordula - Hlúpik (90. Čtvrtníček), Daníček, Volešák (82. Mezlík), Ondřejka - Došek. Trenér: Soukup.