Ml.Boleslav - Sparta 2:0Sparta v oslabení padla, takže na vedoucí Liberec už ztrácí čtyři body

68. Chramosta 1 : 0
90. Brunclík 2 : 0

Mladá Boleslav

Už na čtyři body narostlo po 26. ligovém kole manko Sparty na vedoucí Liberec Pražané totiž padli v Mladé Boleslavi, kde více než hodinu hráli jen v deseti bez vyloučeného Pamiče. Hlavičkující Chramosta je po deseti minutách potrestal, náhradník Brunclík v nastaveném čase ztrestal podruhé, takže domácí slavili vítězství, kterým si pojistili čtvrtou příčku. Zato situace Sparty se komplikuje stále víc, neboť už jen pouhý bod za ní je mistrovská Plzeň.

Sparťan Jiří Jarošík (vpravo) v souboji s boleslavským Janem Chramostou.

Trefit Chramosta balón jen trochu přesněji, měla by Sparta v Mladé Boleslavi už po čtvrthodině problémy. Ona je měla už tak, protože domácí začali hodně aktivně, v prvních patnácti minutách měli evidentně navrch a i do pár slibných střeleckých příležitostí se dostali.

Mareš však trefil míč tak špatně, že jeho pokus letenská obrana zblokovala, Štohanzl dopadl ještě hůř, po zmiňované střele Chramosty se sice brankář Vaclík natahoval marně, ale naštěstí pro něho trefil balón jen tyč.

Pražané tak úvod utkání přečkali a zákonitě hru vyrovnali, neboť zejména Matějovský se při návratu na trávník, kde v minulosti hrával, probral a rozehrál. Aktivní Krejčí s Přikrylem mu sekundovali, takže v mladoboleslavské šestnáctce se pár zavarů zrodilo a na bránu několik střeleckých pokusů mířilo. Většinou ale nepřesných, takže Šedu k nějakému mimořádnému zákroku nepřinutily.

Po půli začala aktivněji Sparta, která začala myslet daleko víc na útočení, neboť konstelace v tabulce ji samozřejmě velela vstřelit gól a v Mladé Boleslavi vyhrát. Domácí ale důsledným napadáním dokázali její ofenzivní snažení eliminovat, takže Pražanům nezbývalo než pálit ze střední vzdálenosti nebo se prosadit ze standardní situace. Pokus Matějovského byl víc než slibný, ale bránu těsně minul, s hlavičkou Ericha Brabce to po rohovém kopu dopadlo podobně.

Po necelé hodině zavětřila ovšem Mladá Boleslav svou šanci... Pamič fauloval Štohanzla, dostal druhou žlutou, takže musel za hřiště a na Spartu tudíž čekala půlhodina v početním oslabení. Za deset minut za to pykala... Přikryl přišel zbytečně o balón, Šírl ho parádně naservíroval hlavičkujícímu Chramostovi a ten Vaclíka překonal.

Sparta se i v deseti snažila ze všech sil o vyrovnání, takže Jarošík se vysunul na hrot útoku a hosté si připravili hned několik víc než slibných příležitostí. Hušbauer dokonce dalekonosnou střelou trefil tyč, na remízu a alespoň bod však zaprutile bojující Pražané nedosáhli.

Naopak nejdříve museli  poděkovat Vaclíkovi, že devět minut před koncem zmařil vyloženou šanci rutinéra Kuliče, jehož domácí trenér Koubek nasadil tentokrát až do půlhodinové přesilovky, nakonec ale v nastaveném čase inkasovali podruhé z nohy Brunclíka a v Mladé Boleslavi padli.

Ml. Boleslav - Sparta 2:0
Branku: 68. Chramosta, 90. + 1 Brunclík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Kúdela, Štohanzl, Rolko, Kysela, Chramosta - Pamič. ČK: 58. Pamič.   Poločas 0:0.
Ml. Boleslav: Šeda - Kysela, Janíček, Rolko, Šírl - Štohanzl, Kúdela, Ščuk (60. Brunclík) - Fillo (65. Kulič), Chramosta (90. Bulut), Mareš. Trenér: Koubek.
Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Sionko (89. Slepička), Holek (61. Frýdek), Matějovský, Hušbauer, Krejčí - Kweuke. Trenér: Hašek.