Jablonec - Hradec Králové 2:0Jablonec zvítězil nad Hradcem, Lafata dal už 25 gólů

44. Lafata 1 : 0
77. Lafata 2 : 0

Fotbalisté Jablonce zvítězili v 27. kole první ligy nad Hradcem Králové 2:0. O jejich výhře rozhodl dvěma góly nejlepší střelec soutěže David Lafata, který rozšířil počet svých tref v sezoně už na 25. Hosté dohrávali závěr bez vyloučeného Holeše.

Radost jabloneckého kanonýra Davida Lafaty.

Jablonec bodoval po třech předešlých prohrách a v zápasech s "Votroky" udržel potřetí za sebou čisté konto. Hradec naopak počtvrté z posledních pěti kol prohrál a stále ještě nemá definitivně jistou záchranu.

V předchozích devíti zápasech Hradce pouze jednou padly více než dvě branky a ani v Jablonci to od začátku nevypadalo na velkou přestřelku. Východočeši se zatáhli a Baumit tento obranný val zprvu jen složitě překonával.

Zajímavějších momentů se diváci dočkali až na konci první půle. Nejprve ve 40. minutě mohl otevřít skóre střídající Malinský, který nahradil zraněného Voltra. Po jednom z brejků postupoval z úhlu sám na Špita a Jablonec zachránila tyč.

O čtyři minuty později ale udeřili Severočeši. Po pěkné kombinaci našel Eliáš stříleným centrem z levé strany Lafatu a ten hlavou s přehledem překonal hostujícího brankáře Lindra.

Po změně stran Jablonec ožil až od 60. minuty. V rozmezí několika vteřin vystřelili Jablonský, Vošahlík a Lafata, Hradec ale dobrými zákroky podržel Lindr. Lafata se neprosadil ani dvacet minut před koncem, kdy mu hostující gólman nepříliš důraznou střelu vytěsnil mimo tyče.

Nejlepší ligový kanonýr se tak 25. gólu v sezoně dočkal až v 77. minutě, kdy po Jarolímově přihrávce z voleje umístil balon přesně do sítě. Lafata pak neměl daleko k hattricku, v další šanci se už ale neprosadil. V té době už hosté dohrávali o deseti bez vyloučeného Holeše.

Baumit Jablonec - FC Hradec Králové 2:0 (1:0)
Branky: 44. a 77. Lafata. Rozhodčí: Příhoda - Chytil, Gallo. ŽK: Vošahlík, Jarolím - Holeš, Šisler, Malinský. ČK: 81. Holeš. Diváci: 2865.
Jablonec: Špit - Štochl, Pavlík, Beneš, Novák - Kopic (88. Třešňák), Eliáš, Loučka, Haurdič (60. Jablonský) - Lafata, Vošahlík (73. Jarolím). Trenér: Komňacký.
Hradec: Lindr - Pávek, Hochmeister, Plašil - Holeš, Janoušek (64. Jedunov), Šisler, Poděbradský - Voltr (28. Malinský), Štěpán, Mrázek (73. P. Dvořák). Trenér: Kotal.