Dukla - Slovácko 2:2Trenérské provizorium pomohlo Slovácku k překvapivému obratu a prvnímu ligovému bodu

23. Hašek 1 : 0
32. Pázler 2 : 0
47. Kovář 2 : 1
58. Volešák 2 : 2

Až neskutečným způsobem fotbalisté Dukly v prologu ke čtvrtému jarnímu kolu odmítli v duelu s posledním Slováckem výhru, která se jim po prvním poločase doslova vnucovala. Pražané totiž vedli už dvougólovým rozdílem a soupeře měli na lopatkách, během ležérní čtvrthodiny po přestávce však o vedení přišli a nakopnec se i o remízu strachovali. Zato Slovácko jásalo, neboť trenérské provizorium mu přineslo první ligový bod.

Tomáš Berger z Dukly (vpravo) se snaží sebrat míč Lukáši Kubáňovi ze Slovácka.

Sestavu sice trenér na jeden zápas Jiří Dekař zpřeházel, na trávník Julisky poslal Mezlíka, Hlúpika, Kerbra a Kováře, zatímco takový Libor Došek se neobjevil ani na lavičce mezi náhradníky, Slovácku to ale v první půli stejně nic platné nebylo.

Díval se Habanec i Bičovský

Před zraky budoucího kouče Svatopluka Habance i třeba jeho ústeckého nástupce Přemysla Bičovského se Slovácko od začátku jen bránilo a marně se pokoušelo čelit kombinační hře Dukly. Už po dvanácti minutách domácí obranu Slovácka dokonale rozebrali, ale Pázler ve vyložené šanci pálil jen do padajícího gólmana Melichárka, aby vzápětí poslal odražený míč nad odkrytou bránu. Za deset minut však Pavel Hašek spoluhráčovo selhání odčinil. Naběhl si na Bergrův rohový kop a z voleje se trefil přesně k tyči.

Haškova trefa posloužila Pázlerovi jako inspirace. Ve 32. min. ho agilní Borek poslal kolmicí do další vyložené šance a on tentokrát z bezprostřední blízkosti Melichárka překonal. Dukla utkání s přehledem kontrolovala a soupeře, který se zmohl jen na bránění a bezhlavé odkopávání míčů, pouštěla za půlící čáru opravdu sporadicky.

Obrat za třináct minut

Hned po půli se ovšem podařilo do té doby utrápeným a neškodným hostům skóre snížit a rázem ožili. Začali domácí hráče napadat už na jejich polovině, přidali na pohybu i důrazu a záhy se do ztraceného zápasu vrátili. Laxně hrající Pražané jim k tomu ovšem vydatně dopomohli.

"A také zbytečně nervózně. Inkasovali jsme z prvního protiútoku a následná dvacetiminutovka byla z naší strany nepochopitelná. kazili jsme i základní věci, nebyli si schopni přihrát," nedovedl si trenér Dukly Luboš Kozel vysvětlit, co se s jeho týmem dělo.

Kovář prvním ligovým gólem v kariéře totiž Slovácko probral k životu, aby pak zase on  v 58 min. napálil míč do tyče a neobsazený Volešák ho pohodlně dopravil do sítě. Pro domácí šok, z něhož už se neprobrali. Ani střídání a příchod Zbyňka Pospěcha a Kaloudy jim nepomohl.

Vzrušení sice přinesl trestný kop Haška, který mířil pod břevno, ale s ním si Melichárek poradil, stejně jako příležitost Bergra už v nastaveném čase, ale jinak se snažení Dukly  utápělo v bezmoci a beznaději.

"Melichárek nás zázračným zákrokem v samém závěru zachránil," chválil gólmana asistent Dekař a netajil, že  Slovácko bylo nadmíru spokojeno. Nejenže získalo bod, ale v závěru zápasu dokonce Pražany donutilo, aby se o remízu strachovali. Vždyť šance Volešáka deset minut byla víc než nadějná, ale nakonec skončila střelou vysoko nad.

"Jasně že jsem zklamaný. Hodinu jsme byli lepším mužstvem, ale fotbal se na krásu nehraje," povzdechl si trenér Kozel.

Habanec protelefonoval majlant

"Bylo vidět, že je na čem stavět, mužstvo sílu má," kvitoval bod z Julisky nový trenér Slovácka Svatopluk Habanec a přiznával, že během uplynulých dnů protelefonoval majlant.

"Během každého dne jsme si s asistentem Dekařem volali snad dvanáct hodin, probírali jsme přípravu, tréninkový cyklus na příští týden i sestavu na zápas na Julisce. Ale ta remíza patří jemu, on se o ni zasloužil," děkoval Habanec budoucímu asistentovi, že v pondělí přijde k mužstvu, které má na kontě bod.

"Samo sebou, že se bude začínat lépe," přiznával Habanec, který musel odpoledne ještě jako trenér druholigového Ústí skousnout porážku s Táborskem.

Dukla - Slovácko 2:2
Branky: 23. Hašek, 32. Pázler - 47. Kovář, 58. Volešák. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Štěrba. ŽK: Vrzal - Daníček, Valenta, Kuncl. Diváků: 1928.  Poločas 2:0.
Dukla: Rada - Hašek, Božič, Vorel, Vrzal - Malý (75. Kalouda), Borek, Gedeon - Berger, Přeučil (70. Zb. Pospěch), Pázler (87. Marek). Trenér: Kozel.
Slovácko: Melichárek - Kuncl,Trousil, Mezlík, Kubáň - Volešák, Valenta, Daníček, Hlúpik (68. Fujerik) - Kerbr (89. Šturma), Kovář (75. Lukáš). Trenér: Dekař.