Příbram - Dukla 1:1Příbram znovu nevyhrála, zahazuje neuvěřitelné šance

Příbram

Další bodovou ztrátu zaznamenala v sobotním parném podvečeru doma Příbram. Nejprve musela dohánět manko po trefě Borka, což zvládl Dejmek, ale přes velké šance, které měli Mišůn a Wágner, na víc než bod nedosáhla a zůstává po pěti kolech bez vítězství.

Borek z Dukly jásá nad gólem.

Hosté přijeli k Litavce s ofenzivní taktikou a mohli se radovat krátce po úvodním hvizdu. Vrzal našel přesnou přihrávkou v domácí šestnáctce neobsazeného Marka, ten pohotově vypálil k tyči, ale Hruška si s balónem nadvakrát poradil. Dukla měla navrch i v dalších minutách, do nebezpečného zakončení ji už domácí obrana nepustila. Většinou vystihla už pokus o finální přihrávku.

Borek se pomstil

Příbram se snažila o rychlé protiútoky, ale nebezpečný byl jen jediný. Danoski však selhal a zblízka hlavičkoval vedle branky. Neúspěšně skončila i slibná standardka po faulu na Střihavku kousek před šestnáctkou. T. Pilík totiž netrefil bránu. S dalšími útočnými pokusy pak neměla důrazná obrana Pražanů žádný problém.

A ti se také dočkali vedoucího gólu. Když po rozehraném rohovém kopu a Vrzalově střele usměrnil odražený míč pod břevno Borek, který se ještě loni nevešel do příbramské sestavy. Těsně před poločasem měl na kopačce vyrovnání Šlapák, když mu k noze přilétl perfektní oblouček. Technickou ránu placírkou však usměrnil jen do dobře postaveného Rady. Domácí sice v závěru první půle vystupňovali tlak, ale k dalšímu zakončení se prakticky nedostali.

Dejmek už jen srovnal

Jen pár minut v úvodu druhé půle měli domácí výraznější převahu a vytvořili si šanci. Po Šlapákově přihrávce ale obrana střelu Koukala srazila na roh. Na druhé straně Hruška reflexivně rukou vyrazil míč, který po centru Pázlera tečoval mezi tyče. Berger. Domácí se přeci jenom dočkali vyrovnání. T. Pilík zahrával přímý kop z levé strany, jeho centr lízl hlavou Dejmek a míč zapadl přesně ke vzdálenější tyči překvapeného Rady.

Dukla sice znovu skórovala po hodině hry do vedení, ale Markův gól pro ofsajd neplatil. Otočit skóre mohli čtvrt hodiny před koncem domácí. Mišůn se probil až do šestnáctky Dukly, tvrdě vypálil k levé tyči, ale míč ji o pár centimetrů minul. Rada byl v tu chvíli už jen divákem. O chvíli později se situace opakovala. Mišůn se znovu dostal na dostřel, ale opět mířil těsně vedle. Rada znovu na míč nedosáhl.  Po akci P. Pilíka měl ještě větší šanci Wágner, ale hlavičkoval jen do padajícího Rady.

Příbram - Dukla 1:1
Branky: 57. Dejmek - 39. Borek. Rozhodčí: Kocourek - Jiřík, Kocián. ŽK: Krbeček - Božič, Borek. Poločas 0:1
Příbram: Hruška - Krbeček, Hájovský, Dejmek, Mišůn - Šlapák (78. P. Pilík), T. Pilík (83. Kalivoda), Koukal, Pleško (81. Wágner) - Střihavka, Danoski. Trenér: Vavruška.
Dukla: Rada - Hašek, Božič, Vorel, Vrzal - Podrazký (67. Malý), Borek, Gedeon - Berger, Marek (62. Pospěch), Pázler (86. Štetina). Trenér: Kozel.