Slovácko - Teplice 2:1Léčba Habancem zabrala. Slovácko otočilo zápas s Teplicemi a slaví první výhru

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka dokázali zvrátit nepříznivý vývoj utkání s Teplicemi a díky vítězství nad Teplicemi si připsali v 5. ligovém kole první tříbodový zisk. O úspěšnou premiéru nového kouče Svatopluka Habance se postaral v 70. minutě gólovou hlavičkou střídající Libor Došek.

Štěpán Vachoušek dal první gól Teplic, na výhru ale nestačil.

Habanec nechal Doška na lavičce a na hrotu dal přednost nadějnému Kovářovi. První šance zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. V sedmé minutě si na míč do šestnáctky naběhl Volešák, jeho střela však jen proskotačila podél brankové čáry.

Na opačné straně se probil mezi obránci Mahmutovič, zkoušel najít centrem nabíhajícího Krátkého, ale obrana Slovácka odvrátila na roh. Hra se i nadále přelévala ze strany na stranu a po přiklepnutí Kováře pálil z 20 metrů Kuncl, ani jeho pokus ale síť za Grigarovými zády nerozvlnil.

Po půlhodině hry si Slovácko několikrát vyměnilo míč a prokombinovalo se do šance. Kerbr vysouval Hlúpika do vápna, jenže jako už několikrát předtím, obrana Teplic vše vyřešila.

Hostující trenér Přerost mohl být ještě spokojenější v 37. minutě. Po centru hlavičkoval Krátký a Melichárek vytáhl míč směřující pod břevno jen před sebe. Obrana sice znemožnila okamžitou dorážku, Vachoušek ale míč zkrotil a z otočky jej poslal mimo dosah rukavic bezmocného Melichárka.

Domácí mohli vzápětí vyrovnat, jenže po Grigarem vyražené střele z dálky a dorážce Kováře sebral mladému útočníkovi Slovácka druhou ligovou branku stoper Lukáš, který vykopl míč z brankové čáry.

Slovácko se zřejmě poučilo z minulého zápasu na hřišti Dukle, kde dotáhli dvoubrankové manko, a už ve 49. minutě bylo srovnáno. Po kombinaci Kováře s Kerbrem se míč dostával k Hlúpikovi, kterého srazil Rosa a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Volešák.

Slovácko znovu ožilo a diktovalo tempo utkání, šancí nebo střel ale bylo poskrovnu. Zpočátku změnu nepřinesl ani příchod Doška, jenže vytáhlý útočník, který v Teplicích dříve působil, se v 70. minutě položil do Kerbrova centru a poslal míč pod padajícím Grigarem do sítě.

Teplice obrat nesrazil a po centru Ježdíka z pravé strany měl vyrovnání na hlavě Vachoušek, ale v zakončení selhal. Hostů bylo v té chvíli plné hřiště a Slovácko se bránilo velkému tlaku. Jenže pokus Ljevakoviče ani další snaha hostí úspěch nepřinesly.

FC Slovácko - FK Teplice 2:1 (0:1)
Branky: 48. Volešák z pen., 70. Došek - 37. Vachoušek. Rozhodčí: Proske - Gallo, Paták. ŽK: Kuncl, Volešák, Reinberk, Došek, Kerbr, Fujerik - Lukáš, Rosa, Ježdík, Grigar. Diváci: 4042. Poločas 0:1.
Slovácko: Melichárek - Kuncl (46. Reinberk), Mezlík, Trousil, Kubáň - Hlúpik (60. Došek), Volešák, Daníček, Valenta, Kerbr - Kovář (84. Fujerik). Trenér: Habanec.
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Rosa, Chovanec - Ljevakovič, Krátký (76. Vondrášek), Matula (81. Melunovič), Vachoušek, Vůch (54. Jablonský) - Mahmutovič. Trenér: Přerost.