Dukla - Slavia 0:0Malé pražské derby góly nepřineslo

Fotbalisté Slavie remizovali na hřišti Dukly v malém pražském derby 0:0 a zopakovali výsledek z obou vzájemných zápasů minulé sezony. "Sešívaní" neprohráli počtvrté za sebou a už 432 minut neinkasovali. Celek z Julisky naopak čeká na vítězství pět duelů.

Slávisté začali aktivněji a po prvním rohovém kopu si připsali i první střelu. V páté minutě však Kisel přestřelil. O čtvrt hodiny později hosté předvedli povedenou akci, na jejíž konci stál Juhar. I jeho dalekonosná rána ale mířila vedle tyče.

Na druhé straně si potáhl míč Svatonský a jeho nebezpečný pokus musel vyrazit Čontofalský na roh. Dukla byla ještě blíže vedoucímu gólu ve 26. minutě, ale Berger po Gedeonově centru zblízka vysoko přestřelil.

Velkou šanci pak neproměnila ani Slavia, když stoper Latka po otočce z několika metrů pálil opět nad. Oba týmy se v závěru poločasu střídaly v ofenzivních akcích. Ve 38. minutě šel na Čontofalského sám domácí Přeučil, který přízemním pokusem jen těsně minul levou tyčku.

Po přestávce se do první vážné šance dostala Dukla. Čontofalského chybnou rozehrávku vystihl Berger a nacentroval na volného Svatonského. Jeho slabá hlavička však slovenskému gólmanovi příliš práce nepřidělala.

V 68. minutě se slávističtí příznivci dožadovali penalty, protože po Škodově průniku zahrál v pokutovém území rukou ležící Božič. Rozhodčí Drábek však pokutový kop neodpískal.

V dalších minutách se oba pražští soupeři soustředili především na defenzivu a přes čtyři tisíce diváků na Julisce fotbalem příliš nebavilo. Dukla tak doma vyšla střelecky naprázdno po devíti zápasech. Naposledy před svým publikem neskórovala v březnu právě proti Slavii.

Dukla - Slavia 0:0
Rozhodčí: Drábek - Wilczek, Nádvorník. ŽK: Borek, Štětina - Škoda, Latka, Petrák. Diváci: 4122.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Božič (85. Štětina), Vrzal - Gedeon, Borek, Podrazký (80. Engelmann) - Berger, Přeučil, Svatonský (69. Pázler). Trenér: Kozel.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Koreš (55. Mičola), Petrák, Zmrhal, Tusjak (83. Čonka) - Kisel (90.+1 Cicman) - Škoda. Trenér: Rada.