Slovácko - Slavia 3:0Slavia bez kapitána Latky na Slovácku vysoko prohrála

3. Hlúpik 1 : 0
45. Kovář 2 : 0
78. Volešák (penalta) 3 : 0

Euforie z výhry v derby je definitivně pryč. Fotbalisté Slavie se vrátili na zem po debaklu 0:3 na hřišti Slovácka v páteční předehrávce 10. kola Gambrinus ligy. První gól dal už ve 3. minutě Hlúpik a po 525 minutách ukončil neprůstřelnost Slavie, která v nejvyšší domácí soutěži neinkasovala v předchozích pěti zápasech. Další branky přidali Kovář a po změně stran z penalty Volešák.

Jiří Valenta (vlevo) ze Slovácka a Milan Nitranský ze Slavie bojují o míč v předehrávce 10. kola Gambrinus ligy.

Slavia, jež v úterý vypadla z poháru po prohře s druholigovým Slováckem, prožila po všech směrech špatný začátek. Těsně před utkáním se zhoršila viróza opory zadních řad Latky natolik, že trenér Rada musel změnit zápis.a Latku zaskočil Lukáš Jarolím, jenž operoval před čtveřicí zadáků, a na místo stopera se posunul Cicman.

A obměněná defenziva pražského celku hned v úvodu selhala. Po levé straně obešel dva protihráče Reinberk a na jeho dlouhý nákop si zaběhl za zadáky Slavie Hlúpik, který přesnou střelou překonal brankáře Čontofalského.

Po inkasovaném gólu vrhla Slavia všechny síly do ofenzivy. Domácí fotbalisté se zatáhli na vlastní polovinu a čelili tlaku soupeře, byť místy ukopli soupeři míč až v poslední chvíli. Hra měla spád, protože Slovácko se snažilo o rychlé protiútoky.

Tlak Slavie se v prvním poločase projevil pouze dvěma nebezpečnými šancemi a obě zlikvidoval brankář Melichárek. V 7. minutě vyrazil tvrdou střelu Nitrianského a po půlhodině hry vytáhl skokem k tyči hlavičku Cicmana. O minutu později Melichárek vyrazil i jedovatou střelu Kisela.

Chyba a gól do šatny

Na druhé straně se vytáhlý útočník Došek dostal do hlavičkového souboje s Čontofalským a stoperem Hubáčkem a odražený míč minul tyčku. Těsně před přestávkou po další chybě v obraně Slavie už přidalo Slovácko druhý gól. Došek si zády k brance zpracoval míč, obloučkem našel volného Kováře a proti jeho střele byl Čontofalský bezmocný.

Po změně stran se Slavia sice nadechla k náporu, její snaha o zvrat ale končila na nepřesnostech a kombinační bezradnosti. Domácí fotbalisté brzy opět převzali taktovku, jejich středová řada vynikala větší pohyblivostí. Výsledkem bylo i několik slibných šancí, ve kterých chybělo Doškovi, Volešákovi i Hlúpikovi přesnější a důraznější zakončení.

V 63. minutě ale nabídli obránci Slovácka hrubkou Slavii možnost zkorigovat výsledek. Zcela volný Mičola však příležitost propásl; jeho střelu Melichárek vystihl.

Zbyek zápasu se už odehrál v režii Slovácka. Navíc v 77. minutě Juhár fauloval Kováře a pokutový kop proměnil Volešák. Hra Slavie se v posledních minutách zcela sesypala, Slovácko už ale další chyby soupeře nepotrestalo.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 3:0 (2:0)
Branky: 3. Hlúpik, 45. Kovář, 78. Volešák z pen. Rozhodčí: L. Kovařík - Pelikán, Ubias. ŽK: L. Jarolím, Nitrianský, Mičola (všichni Slavia). Diváci: 5089.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, R. Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Daníček, Valenta (80. Trávník), Volešák (90. Kuzma) - Kovář (87. Lukáš), Došek. Trenér: Habanec.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Cicman, Hubáček, Juhar - L. Jarolím - Mičola, Kisel (70. Koreš), Zmrhal, Tusjak - M. Škoda (87. Vlček). Trenér: Rada.