Příbram - Ostrava 2:1Baník už devět zápasů čeká na výhru a je poslední

23. Kalivoda 1 : 0
47. Kukec 1 : 1
57. Wágner 2 : 1

Příbram

Fotbalisté Baníku Ostrava ve 12. kole první ligy prohráli 1:2 na hřišti Příbrami a jsou na posledním místě tabulky nejvyšší soutěže. Naopak Příbram po druhé domácí výhře za sebou unikla ze sestupových pozic. Góly se o to zasloužili Kalivoda a Wágner, za hosty v úvodu druhé půle srovnával na průběžných 1:1 Kukec. Ostrava čeká na výhru už 9 zápasů.

Příbramský trenér Karol Marko v souboji proti svému bývalému týmu uspěl.

Utkání začalo se zpožděním, jelikož kvůli silnému sněžení muselo být hřiště "přejlanováno" červenou barvou. Na trávníku však zůstala poměrně silná sněhová vrstva a těžký terén fotbalistům ztěžoval práci.

V úvodu se však s podmínkami lépe vyrovnával Baník a Droppa potvrdil, že na nerovném povrchu může být každá střela nebezpečná. Ač jeho pokus šel dopřestřed brány, gólmanovi Hruškovi nadělal hodně problémů.

To se ale nedalo říct o ostravském brankáři Bučkovi, který musel ve 23. minutě čelit podobné střele Kalivody. Příbramský záložník si narazil se Šlapákem a poslal na ostravskou branku skákavou, ale nepříliš tvrdou střelu. Buček ji však podcenil a nechal si přes prsty propadnou míč do branky. Buček nechtěně nechal vzpomenout na svůj kiks z minulého utkání proti Brnu, kdy také lacině inkasoval. I proto je Ostava nejvíce inkasujícím týmem ligy.

Rozhodl Wágner

Domácí vstřelený gól nabudil, ale další šance už nepřicházely, jelikož na kluzkém a nerovném povrchu měli hráči obou týmů problémy s přesností.

Ostravě pak vyšel ideálně vstup do druhé půle. Baník nepozornosti v domácí obraně po minutě hry využil k rychlému přečíslení, Kraut se svou střelou ještě neuspěl, ale míč se od obránce odrazil ke Kukecovi a chorvatský útočník střelou z otočky vyrovnal.

Nasazení Svěrkoše Baníku alespoň bod nepřineslo

Remízový stav, který viditelně nestačil ani jednomu z týmů, však vydržel jen deset minut. Pak hosté selhali při bránění standardní situace, když nechali zcela volnou přední tyč. Tam si na přihrávku Divíška naběhl reprezentant do 21 let Wágner a střelou do šibenice vrátil Příbrami vedení.

Domácí se poté poměrně bez problémů bránili a vyráželi do brejků. Ostravě k vyrovnání nepomohl ani příchod uzdraveného útočníka Svěrkoše, který se ale jako žádný z jeho spoluhráčů uži nedostal do větší šance. Baník tak na posledním místě ztrácí bod na předposlední Teplice, které ale mají nedělní zápas s Olomoucí k dobru.

12. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Baník Ostrava 2:1 (1:0)
Branky: 23. Kalivoda, 57. Wágner - 47. Kukec. Rozhodčí: Ardeleánu - Kovařík, Blažej. ŽK: Trapp, Jugas - Kaprálik, Vašenda, Droppa. Diváci: 1285.
Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek - Mareš (75. Danoski), Trapp, Kalivoda, Šlapák (90. Pleško) - Wágner, Střihavka. Trenér: Marko.
Ostrava: Buček - Vašenda, Frydrych, Kaprálik, Mach - Kraut (76. Milosavljev), Lukeš, Droppa, Kukec - Majtán (69. Svěrkoš), Fantiš. Trenér: Látal.