Hradec - Budějovice 0:1Budějovice vyhrály v Hradci a dostaly se ze dna tabulky

84. Řezníček (penalta) 0 : 1

Fotbalisté Českých Budějovic v utkání 13. kola první fotbalové ligy zvítězili 1:0 na hřišti Hradce Králové a dostali se tak z posledního místa v tabulce. Jediný gól utkání vstřelil Jakub Řezníček z pokutového kopu nařízeného za faul Jana Šislera. Hradecký záložník zároveň dostal červenou kartu. Hradec tak přišel o domácí neporazitelnost v sezóně.

Na hradecké poměry velmi špatná návštěva sledovala nepříliš rušnou podívanou. Šancí bylo velmi málo, tu první nabídli hosté domácím vlastně sami. Nepřesnou malou domů poslal obránce Halama a brankář Daněk ji musel s obtížemi vyrazit na roh.

Největší domácí příležitost vytvořil záložník Harba. Bosňan, který hrál až do osmnácti let pouze futsal, vystřelil z nějakých dvaceti metrů a brankář Daněk vyrazil míč směřující k tyči na roh. Do poločasu se mohli ujmout vedení hosté, jenže Sandro trefil hlavou pouze břevno a dorážku napálil nad branku.

Rozhodla penalta v závěru

Po změně stran byl souboj, jenž mohl hodně napovědět v ambicích týmů v boji o záchranu, ve znamení mírné hradecké převahy. Čtyři minuty po přestávce pálil po obtočení kolem obránce z úhlu slovenský útočník Uškovič, jenže gólman Daněk míč vyrazil. Druhá nebezpečná chvíle přišla v 59. minutě, na centr beka Poděbradského však ve skluzu nedosáhl ani jeden z forvardů. Třetí šance byla největší: záložník Harba si naběhl na Štěpánův centr z levé strany, jenže volej napálil nad bránu.

Poslední čtvrthodinu zápasu Hradec hosty zatlačil, jenže v 83. minutě přišla velká chyba domácích. Budějovický útočník Táborský šel sám na bránu, defenzivní středopolař Šisler ho stáhl, dostal červenou kartu a hosté kopaly penaltu. Řezníček trefil míč na levou stranu a rozhodl zápas. Zároveň tak protrhl 343 minut trvající střelecké trápení Budějovic, které v Hradci vyhrály poprvé od roku 1995.

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:0)
Branka: 84. Řezníček z pen. Rozhodčí: Nenadál - Kovařík, Gallo. ŽK: Šisler, Harba, Dvořák - Rýdel. ČK: 83. Šisler. Diváci: 2652.
Hradec: Koubek - Holeš (86. Zec), Jánošík, Fukal, Poděbradský - Harba (90. Zelený), Šisler, Hochmeister, Štěpán (71. Halilovič) - Dvořák, Uškovič. Trenér: Plíšek.
Č. Budějovice: Daněk - Novák, Halama, Lengyel, Machovec - Javorek, Benát, Rýdel, Sandro (89. Otepka) - Táborský (86. Markovič), Řezníček (90. Hanzlík). Trenér: Soukup.