Slovácko - Liberec 0:3Liberec prodloužil na Slovácku vítěznou sérii na sedm zápasů

32. Pavelka 0 : 1
59. Rabušic 0 : 2
81. Delarge 0 : 3

Fotbalisté Liberce porazili Slovácko na jeho hřišti 3:0 a upevnili si třetí místo v tabulce. Obhájce titulu tak potvrdil momentální výtečnou formu. Díky brankám Davida Pavelky, Michaela Rabušice a Dzona Delargeho vyhrál v nejvyšší soutěži sedmé utkání za sebou a pošesté při tom neinkasoval. Slovácko neporazilo Severočechy popatnácté v řadě a zůstává desáté.

Radost libereckých hráčů po prvním gólu na hřišti Slovácka.

Hned od úvodních minut potvrzoval Liberec roli favorita. Svého protivníka přehrávali důrazem v osobních soubojích i technickou vyzrálostí. Trenér Šilhavý sice už po čtyřech minutách musel sáhnout ke střídání, když zraněného středopolaře Sackeye nahradil Delarge. Z tlaku ale Slovan hodně střeleckých příležitostí nevytěžil, jeho územní převaha se odrážela pouze v množství rohových kopů.

Slovácko se snažilo při přechodu do protiútoků hlavně nakopávat míče na vytáhlého Doška, který se je snažil hlavou rozdělovat spoluhráčům. Tato taktika ale na soustředěnou obranu protivníka neplatila a liberecký brankář Kovář dlouho v hustém dešti pouze mokl a do hry nezasahoval.

Herní převaha se hostům podařila gólově vyjádřit ve 32. minutě, kdy se od Delarga dostal míč k Pavelkovi. Ten se šikovně zbavil svého strážce a přízemní střelou k tyči vstřelil vedoucí branku. Pavelka ještě v loňské sezoně oblékal domácí dres a svým bývalým spoluhráčům se v současném ligovém ročníku "pomstil" už podruhé. Loni v srpnu skóroval do sítě Slovácka v Uherském Hradišti v dresu Sparty.

Domácí se z defenzívního fotbalu probrali až v závěru poločasu, kdy si vypracovali příležitost k vyrovnání. Hlavičku útočníka Doška po Kunclově centru ale akrobatickým zákrokem vytáhl brankář Kovář.

Také ve druhém poločase pokračovalo Slovácko ve snaze o útočnou hru. Akce ale dotáhlo většinou pouze k hranici trestného území, do zakončení se nedostalo. Liberec se úspěšně bránil a hrozil protiútoky do otevřené obrany.

Největší nebezpečí hrozilo od rychlého Rabušice. Ve 49. minutě sice ještě stačil Melichárek šanci včasným vyběhnutím zmařit. O deset minut později domácí brankář riskantně přihrál obránci Trousilovi, kterému Rabušic míč sebral a přidal druhý gól. Útočník Liberce se trefil pošesté za poslední čtyři zápasy.

Poté se hosté zatáhli do obrany. Slovácko mělo největší šanci v 80. minutě, kdy se Valentova střela odrazila od libereckého obránce a míč trefil tyčku. Hned z protiútoku Šural z pravého křídla přesně přihrál Delargeovi, jenž podel bezmocného brankáře Melichárka třetím gólem uzavřel skóre.

FC Slovácko - Slovan Liberec 0:3
Branky: 32. Pavelka, 59. Rabušic, 81. Delarge. Rozhodčí: Královec - Štěrba, Pospíšil. ŽK: Kubáň - Pavelka. Diváci: 4103. Poločas 0:1.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Košút, Trousil, Kubáň - Valenta, Daníček (82. M. Kovář), Šumolikoski, Volešák - Haša (46. Hlúpik, 87. Hála), Došek. Trenér: Habanec.
Liberec: P. Kovář - Coufal, Kováč, Kelič, Frýdek - Šural, Sackey (4. Delarge), Rybalka (79. Hušek), Pavelka - Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.