Jablonec - Olomouc 2:1Jablonec ukončil dlouhé čekání na ligovou výhru

14. Navrátil 0 : 1
30. Čížek 1 : 1
52. Kopic 2 : 1

Jablonec nad Nisou

Fotbalisté Jablonce ukončili šestikolové čekání na ligovou výhru, porazili Sigmu Olomouc 2:1 a v tabulce se posunuli před ni na páté místo. Hanáci, kteří před utkáním ještě měli teoretickou šanci na účast v Evropské lize, sice vedli gólem Navrátila, Čížek a Kopic však zařídili, že tři body zůstaly na Střelnici.

Jablonec v lize naposledy vyhrál na začátku dubna a černá série znamenala konec trenéra Václava Kotala. Jeho nástupce Roman Skuhravý se na třetí pokus dočkal výhry, přestože se zápas zpočátku pro domácí nevyvíjel dobře.

Jablonečtí měli v úvodu tlak a v 10. minutě olomoucký brankář Zlámal vytáhl na roh nebezpečnou Pitákovu střelu. Vzápětí se blýskl znovu při povedené Vaňkově střele z dálky. Ve 14. minutě se hosté dostali poprvé před branku Jablonce a hned z toho vytěžili gól. Petr šikovně vysunul Navrátila, který obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře Špita.

Domácí gól nijak nedeprimoval, vzápětí mohli vyrovnat, ale v dobré pozici hlavičkoval Čížek těsně vedle. Po půlhodině hry už Čížek mířil přesně a po Pitákově přihrávce nedal křížnou střelou Zlámalovi šanci. Olomoucký gólman ještě do přestávky zneškodnil střely Hubníka a Nováka, na druhé straně se vyznamenal Špit, když zmařil Schulmeisterovo sólo.

I po změně stran začali aktivněji hosté, ale Špit vyhrál i další souboj s aktivním Schulmeisterem. Jablonec se ujal vedení v 52. minutě, kdy se dostal Kopic k míči po závaru před brankou a z hranice šestnáctky překonal Zlámala. O pět minut později mohl náskok Jablonce zvýšit Novák, ale tváří tvář brankáři neuspěl.

Sigma se nevzdávala a Sukup dalekonosnou tečovanou střelou protáhl Špita. Jablonecký gólman se nenechal překvapit ani pokusem střídajícího Rolince. Rychlý brejk mohl na druhé straně zakončit Piták, ale netrefil míč, jak by si přál, a promarnil i další šanci. V závěru se sice Sigma snažila srovnat, ale domácí si už výhru vzít nedali.

29. kolo první fotbalové ligy:
Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 2:1 (1:1)
Branky: 30. Čížek, 52. Kopic - 14. Navrátil. Rozhodčí: Ochotnický - Nádvorník, Hrabovský. ŽK: Hubník, Eliáš - Petr. Diváci: 1611.
Jablonec: Špit - Eliáš, Štochl, Beneš, Novák - Čížek (73. Jablonský), Loučka, Kopic (88. Zoubele) - Piták, Vaněk - Hubník (84. Třešňák). Trenér: Skuhravý.
Olomouc: Zlámal - Sukup, Šindelář, Škerle, Vepřek - Schulmeister, Hořava (75. Houska), Pospíšil (62. Falta), Petr - Navrátil, Doležal (68. Rolinc). Trenér: Kotůlek.