Bohemians 1905 - Brno 1:1Klokani s Brnem remizovali, kvůli fanouškům hostů sudí přerušil zápas

31. Janotka 0 : 1
62. Jindřišek (penalta) 1 : 1

Jan KrůtaSport.czPrávo

Fotbalisté Bohemians čekají na výhru od 7. kola. S Brnem dokonce prohrávali, ale alespoň bod zajistil domácím v souboji týmů bojujících o záchranu Jindřišek. Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš ve druhé půli zápas zhruba na deset minut přerušil kvůli chování brněnských fanoušků a hráče poslal do kabin.

Fanoušci Brna během utkání 16. kola Gambrinus ligy mezi Bohemians 1905 a FC Zbrojovka Brno.

Bohemians museli opět improvizovat v obraně, protože stále nemohli nastoupit Kalina s Kolářem. Na pravou stranu se tak posunul stoper J. Štochl a levého beka hrál Růžička.

Lepší začátek měli hosté. Po rohu pálil z hranice šestnáctky nebezpečně Skalák a Klokani mohli děkovat Berkovcovi, který míč vyrazil na roh. Hráči Bohemians se sice drali dopředu, ale míč jim často překážel. Výsledkem byla řada nepřesností a téměř žádné šance. Když už se do nějaké příležitosti dostali jako třeba Hora po centru Růžičky, skončil jeho pokus vysoko nad brankou.

Ve 31. minutě šlo Brno do vedení. Po centru z levé strany propadl míč před branku k volnému Janotkovi a tomu stačilo ze dvou metrů ho usměrnit do sítě špičkou.

Jindřišek srovnal z penalty

Kouč domácích Weber se snažil nevýraznou hru svých svěřenců oživit dvojnásobným poločasovým střídáním, když na hřiště poslal Budínského s Klavíkem. Úspěch to přineslo. Klokani byli aktivnější a stále častěji se tlačili před branku Brna. V 51. minutě vytlačil gólman Hladký po závaru míč na břevno, svůj tým pak podržel i při šanci Klavíka. Na druhé straně měl možnost zvýšit vedení Lutonský, ale minelu Cseha nepotrestal.

Domácí se nakonec dočkali vyrovnání. Moravec prošel přes tři hráče a zastavil ho až Fischer. Ovšem nedovoleně a byla z toho penalta. Kapitán Jindřišek ji bezpečně proměnil střelou k tyči a oslavil tak jubilejní stý zápas za Bohemians.

Krátce po gólu hlavní rozhodčí Hrubeš kvůli opakujícímu se nepřístojnému chování fanoušků Brna zápas přerušil a poslal hráče do kabin. Nastavovalo se kvůli tomu čtrnáct minut. Pak už se dohrálo bez incidentů v hledišti a Klokani mohli smutnit, protože byli lepší. Tutovku spálil Klavík, který obešel i gólmana, ale slabou střelu směřující do branky jeden z hostujících hráčů vykopl z čáry.

16. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)
Branka: 62. Jindřišek z pen. - 31. Janotka. Rozhodčí: Hrubeš - Gallo, Kříž. ŽK: Šmíd, Bartek - Skalák. Diváci: 3754.
Bohemians: Berkovec - J. Štochl, Cseh, Šmíd, Růžička - Jindřišek - Moravec, Nerad (46. Budínský), Rada, Bartek (86. M. Štochl) - Hora (46. Klavík). Trenér: Weber.
Brno: Hladký - Janotka, Pernica, Košťál, Buchta - Pašek (85. Markovič), Fischer, Zavadil, Skalák (90. Glaser), Lutonský (83. Hyčka) - Kroupa. Trenér: Kotal.