Dukla - Sparta 1:3Ani na Julisce se vítězný pochod Sparty nezastavil, za osmnáct minut bylo o její výhře rozhodnuto

3. Kadeřábek 0 : 1
18. Hušbauer 0 : 2
70. Hušbauer 0 : 3
76. Pospěch 1 : 3

Pouhých osmnáct minut stačilo Spartě, aby v malém pražském derby na Julisce udělala pětadvacátý krok za titulem. Snadno a neprosto bezproblémově, protože na rozdíl od nedávného pohárového čtvrtfinále zaskočila Duklu drtivým nástupem. Dala rychlý vedoucí gól, záhy přidala druhý a utkání naprosto ovládla. Před pondělním epilogem 25. kola v Edenu, v němž Slavia hostí Plzeň, tak má na špici tabulky luxusní třináctibodový náskok.

Sparťan Josef Hušbauer oslavuje druhý gól svého týmu během utkání na Dukle.

Míč se sotva dokutálel za čáru, ale co na tom záleželo, když Sparta už po necelých třech minutách na Julisce gól dala a nad Duklou vedla? Oním hodně šťastným střelcem byl Kadeřábek, ale pro hosty bylo podstatné, že vedli a v takřka domácím prostředí tudíž mohli malé pražské derby režírovat k obrazu svému.

Však také uklidnění a patřičně sebejistí zápas naprosto ovládli. I proto, že přesně kombinovali, u odražených míčů byli dřív, drtivou většinu osobních soubojů vyhrávali, neboť byli pohyblivější, rychlejší a důraznější. A hlavně, jejich dobře organizovaná obrana nedovolila soupeři ani náznak nebezpečnější šance. Za aktivitu a pochopitelně i nasazení byli Letenští patřičně odměněni.

Po čtvrthodině sice kapitán Lafata ještě ve velkém příležitosti přihrávku servírovanou Krejčím minul, za tři minuty však pálil Hušbauer ze dvaceti metrů parádně pod břevno a osudu utkání bylo rozhodnuto.

Domácí gólman Rada si v prvních dvaceti minutách sáhl na míč, jen když ho lovil ze sítě, jeho spoluhráči zaskočení začátkem na tom nebyli o nic lépe. Připomínali soubor zmatených figurantů, jimž záleží už jen na tom, aby zamezili další pohromě. Zváště, když Hušbauer, Krejčí či třeba Matějovský velké příležitosti přidat třetí gól měli.

Po přestávce zrovna tak... Lafata však proti Radovi nepochodil a od té chvíle jako by se Sparta spokojila s tím, že už bude zápas jen kontrolovat. Zaměřila se na defenzivu a nechala hrát i Duklu, jenže ta byla pramálo nebezpečná. Z jejího snažení tak stojí za zmínku jen hlavička Pospěcha mířící vedle Vaclíkovy tyče.

Lavičkův tým zareagoval promptně... V 70. min. obral Hušbauer o míč Romeru a přidal třetí gól, jimž předstihl v tabulce střelců nejlepšího ligového kanonýra Lafatu. Tím také definitivně uťal koketování Dukly, že by snad mohla střetnutí ještě zdramatizovat.

Čestný a hodně laciný gól Pospěcha po výstavní hrubici brankáře Vaclíka, jenž napálil balón přímo do atakujícího Engelmanna, totiž přišel příliš pozdě....

Dukla - Sparta 1:3
Branky: 75. Pospěch - 3. Kadeřábek, 18. a 70. Hušbauer. Rozhodčí: Nenadál - Moláček, Dobrovolný.  ŽK:  Marek Hanousek - Přikryl.  Diváci: 6872. Poločas: 0:2.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Berger, Hlinka, Marek Hanousek (46. Engelmann), Gedeon (88. Marek), Mareš (79. Černý) - Pospěch. Trenér: Kozel.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš - Dočkal (75. Přikryl), Hušbauer (80. Vacek), Vácha, Matějovský, Krejčí - Lafata (88. Bednář). Trenér: Lavička.