Slovácko vydřelo první body po vítězství nad Mostem 2:1

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Slovácko si ve svém prvním utkání na svém stadiónu připsalo premiérové body v nové sezóně. O sobotní výhře nad prvoligovým nováčkem rozhodl Ivana deset minut před koncem. Mostečtí na úspěch na soupeřově hřišti nadále čekají.

Počáteční tlak domácích vyústil v sérii rohů a Ivanovo sólo, které ovšem zlikvidoval brankář Svoboda. Most sice útočil méně častěji, avšak každý brejk Severočechů znamenal pro branku Slovácka značné nebezpečí. Při jednom z nich našel Siegl ve velkém vápně nekrytého Pilaře, jenž zblízka otevřel skóre.

Hned z protiútoku mohl vyrovnat Filipský, avšak Svoboda byl znovu na místě. Moravané se dočkali až v závěru úvodní půlhodiny. Po Rajnochově přímém kopu přiklepl Pavlík balón k Malárovi, jenž se hlavou ze dvou metrů nemýlil - 1:1.

Pak následovala přehlídka zahozených šancí v podání domácího mužstva. Přesnou mušku ovšem neměli Pavlík, znovu Ivana ani Rajnoch. Až chvíli před přestávkou Mostečtí tlak soupeře eliminovali.

Most řešil závary se štěstím

Do druhé půle vstoupilo Slovácko znovu náporem a mostecká obrana vyřešila několik závarů pouze s notnou dávkou štěstí. S Pavlíkovou dělovkou si Svoboda poradil a Lička ve výhodné pozici přestřelil. Ještě blíž ke gólu byl v 71. min. na druhé straně hřiště střídající Brzezina, jenž po Mackově centru zblízka hlavou těsně minul pravou tyč.

Promarněná příležitost vyburcovala hosty k vyšší aktivitě. Oba týmy se snažily ze všech sil rozhodnout střetnutí ve svůj prospěch. Povedlo se to Slovácku. Gólman Svoboda vyrazil Ordošovu střelu jen před sebe a nabíhající Ivana zajistil svému celku tři body.

Na gól reagovali neukáznění fanoušci Mostu podpálením sedaček ve svém sektoru. Hosté museli poté zcela otevřít hru, ale slovácký celek mohl do otevřené obrany vítězství ještě zvýraznit.

1. FC Slovácko - FK SIAD Most 2:1 (1:1)
Branky: 25. Malár, 80. Ivana - 18. Pilař. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Kordula. ŽK: Malár, Ordoš - Houšť, Novotný, Škoda, Poláček. Diváci: 5293.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Šuškavčevič, Lysoněk - Kúdela (46. Ordoš), Pavlík, Lička, Filipský (84. Němčický) - Malár, Ivana (90. Obal). Trenér: Molnár.
Most: Svoboda - Houšť, Novotný, Škerle (79. Švrček), Procházka - Macek, Škoda (87. Boček), Pilař, Poláček - Siegl, Jendruščák (61. Brzezina). Trenér: Bičovský.