Příbramští fotbalisté utrpěli v Blšanech první porážku

BLŠANY (Lounsko)

První porážku rozehraného ligového ročníku za sebou mají fotbalisté Marily Příbram, kteří v neděli podlehli na trávníku Chmelu Blšany 0:1. O zisku tří bodů pro Severočechy rozhodl už ve 30. minutě utkání záložník Jiří Bílek, pro kterého to byla první ligová branka v kariéře.

Vzájemné souboje bývají tradičně hodně vyrovnané a ani dnešní duel nebyl jiný. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ovšem bez větších brankových šancí. Hosté se zdáli být fotbalovější, ale domácí spoléhali na své obvyklé zbraně: jednoduchost a bojovnost.

Na menším blšanském hřišti jim tento způsob hry seděl a především v poslední čtvrthodině prvního poločasu se jim podařilo dostat soupeře do defenzivy. Příbram se špatně vzpamatovávala ze šoku, který jim připravil přesně po půl hodině hry Jiří Bílek. Synovec trenéra Chmelařů se 28 metrů od branky nerozpakoval napřáhnout a střelou k levé tyči otevřel skóre i svůj prvoligový střelecký účet.

Marila se z gólu těžce zvedala a domácí ucítili šanci. Jenže další akce, které táhli uzdravený Střihavka s Devátým, už brankou neskončily.

Hosté chtěli potvrdit roli favorita

Hosté po pauze chtěli potvrdit roli předního mužstva soutěže a pustili se do zvýšené ofenzivy. V 58. minutě se řítil Čupr po Kolouškově ideálním pasu sám na brankáře, jenže Kolář mu na poslední chvíli míč vypíchl. O minutu později se zrodila největší šance Marily, kterou měl střídající Klesa, ale jeho střela skončila jen na břevnu.

Domácí hráli opatrněji, ale využívali každou možnost k útočení. V 72. minutě se řítil do šance Střihavka, kterého zastavil faulem Formánek a uviděl žlutou kartu. Hůře bylo příbramskému Stracenému, který se po srážce v 67. minutě nepříjemně zranil a na nosítkách zamířil do šatny.

I bez něho se hosté snažili zápas alespoň vyrovnat, ale nenašli k tomu dostatek času a především trpělivosti. I proto si z Blšan vezou první porážku v sezoně a promarnili útok na čelo tabulky, zatímco Chmelařům se podařilo zastavit sestupný trend z posledních dvou zápasů.

Chmel Blšany - Marila Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 30. J. Bílek. Rozhodčí: Jára - Filgas, Chytil. ŽK: Devátý - Formánek, Navrátil. Diváci: 2185.
Blšany: Daněk - Horáček, Vorel, Šourek, Nachtman - Kolář, J. Bílek, Devátý, Dort (88. Pleško) - Polodna (64. Buldra), Střihavka (90. Hottek). Trenér: M. Bílek.
Příbram: Pařízek - Mácha (79. Huňa), Formánek, Navrátil, Penner - Otepka, Koloušek, Riegel, Čupr - Stracený (67. Mendy), Mlika (46. Klesa). Trenér: Tobiáš.