Teplice díky skvělému úvodu porazily Zlín

Teplickým fotbalistům vyšel úvod zápasu se Zlínem a díky brankám Jaroslava Maška a Adama Varadiho zvítězili 2:1. Za hosty až va nastaveném čase snížil Jan Kraus. Trenér domácích Vlastislav Mareček proti svému bývalému klubu změnil sestavu ve srovnání s Pohárem UEFA hned na třech místech a noví hráč vnesli do hry oživení.

Jeden z nich, záložník Jirsák už po 40 vteřinách vystřelil z hranice šestnáctky, gólman Novák jen vyrazil míč, ale dorážející Mašek nabídnutou šanci trestuhodně zahodil.

Ještě větší podíl na zdařilém startu měl Varadi, který dostal v útoku přednost před pohárovým střelcem Rilkem. V sedmé minutě zatáhl míč až k brankové čáře, odkud přesným centrem našel hlavu Maška a ten už tentokrát mířil přesně. Ve 22. minutě irsák vybojoval míč ve středu hřiště, nahrál mezi zkoprnělou obranu Zlína nabíhajícímu Varadimu a ten prudkou střelou k pravé tyči poslal míč podruhé do sítě.

Varadi pokračoval v dobývání

Nadšeně hrající Varadi pokračoval v dobývání zlínské branky i po přestávce. Našel před šestnáctkou Jirsáka, jehož střelu však brankář Novák v pádu vyrazil. Pak ale upadl fotbal do podprůměru, hrálo se spíše ve středu hřiště s řadou nepřesností na obou stranách. Až v 67. minutě založili hosté rychlou akci, na jejímž konci byla pohotová střela střídajícího Bači.

Zlínští hráči se osmělovali stále víc a deset minut před koncem po nedorozumění teplické obrany se ocitl před brankou volný Lukaštík, ale poslal míč za přispění Krmaše vysoko nad Poštulkovu branku. V poslední minutě po další hrubce Rady se ocitl ve velké šanci střídající Opiela, ale jeho střela skončila těsně mimo branku.

Na druhé straně mohl pojistit výhru Mašek, ale jeho střela mířila vedle. Když už běžela 3. minuta nastavení, dočkali se hosté přece jen branky. Po centru do šestnáctky se pohotově trefil Kraus a stanovil konečný výsledek 2:1.

FK Teplice - Tescoma Zlín 2:1 (2:0)
Branky: 7. Mašek, 22. Varadi - 90.+3 Kraus. Rozhodčí: Jílek - Petřík, Pinkas. ŽK: Doležal, Hunal, Varadi - Dujka, Zapletal. Diváci: 5279.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Hunal, Krmaš - Doležal (69. Rilke), Sabou, Jirsák, Verbíř (90. Kowalík) - Mašek, Varadi (78. Koukal). Trenér: Mareček.
Zlín: Novák - Červenka, Kroča, Švach, Dujka (55. Jelínek) - Lukaštík, Dobeš, Vrtělka, Zapletal (82. Opiela) - Kraus, Škripec (46. Bača). Trenér: Blaha.