Jablonečtí fotbalisté porazili Plzeň 3:1

Fotbalisté Jablonce v neděli na svém hřišti porazili ligového nováčka z Plzně 3:1. Na rozdíl od nešťastně prohraného zápasu se Slavii tentokrát Severočechům závěr vyšel. Všechny branky padly až v poslední půlhodině.

Už první poločas však přinesl hodně šancí a hosté mohli hovořit o štěstí, že je přestáli bez úhony. Jablonečtí začali aktivněji a už v 11. minutě nastřelil Klapka břevno plzeňské branky. O tři minuty později po načechraném rohovém kopu Webera obránce Drobný jen lehce lízl míč hlavou, ale ten skončil vedle branky. Pak se pokusil Klapka o střelu nůžkami, jeden z plzeňských obránců míč ještě tečoval, ale brankář Mucha na čáře zachránil.

Při další akci agilní Klapka vracel vyražený míč obloučkem do prázdné branky, ale obránce Smola hlavou z brankové čáry odvrátil na roh. Až ve 28. minutě přišla první šance Plzně. Po nedorozumění jablonecké obrany s brankářem Špitem se dostal k míči Fillo, ale z těžkého úhlu minul prázdnou branku.

Góly začaly padat až po hodině hry. V 63. minutě po Weberově přetaženém rohu se zmocnil míče Loučka a ranou z rohu pokutového území prostřelil Muchu. Hosté však už po šesti minutách vyrovnali. Kapitán Barteska se zbavil protihráče, od brankové čáry odcentroval a u bližší tyče přesně hlavičkoval Smejkal, který byl v té době na hřišti pouhé čtyři minuty.

Vyrovnaný stav však netrval dlouho. Už za minutu se Šenkeřík po vydařené kombinační akci Jablonce dostal sám před brankáře Muchu a přesnou střelou po zemi k tyči opět dostal domácí do vedení. Snahu Plzně o vyrovnání utnul v 87. minutě domácí náhradník Kordula. Mucha Weberův rohový kop jen vyboxoval a střídající hráč svůj první dotek s míčem proměnil ve třetí gól Jablonce. Jeho hlavička za šestnáctkou se snesla parádním obloučkem do plzeňské sítě.

FK Jablonec 97 - Viktoria Plzeň 3:1 (0:0)
Branky: 63. Loučka, 70. Šenkeřík, 87. Kordula - 69. Smejkal. Rozhodčí: Jech - Pokorný, Kafka. ŽK: Nesvadba, Weber, Baranek - Pilař, Limberský, M. Knakal. Diváci: 3008.
Jablonec: Špit - Loučka, Drobný, Hrotek, Nesvadba - Baranek (90. Laciga), Hušek, Klapka, Weber - Šenkeřík (86. Kordula), Smíšek (82. Michálek). Trenér: Rada.
Plzeň: Mucha - M. Knakal, Procházka, Zakopal, Smola - Limberský (88. P. Šíma), Barteska, Fillo, Pilař - Svátek (65. Jarolím), Kousal (65. Smejkal). Trenér: Michálek.