Liberec si upevnil vedení v tabulce

LIBEREC

Fotbalisté Liberce se po remíze v Ostravě vrátili na vítěznou cestu. V sobotu zdolali doma Blšany 2:0 brankami slovenských hráčů Ivana Hodúra a Petera Šinglára a upevnili si vedení v tabulce. Hosté vzdorovali celou hodinu, ale pak dvakrát kapitulovali.

Snahu Slovanu o rychlý gól dokumentoval už v první minutě další slovenský fotbalista v libereckém dresu Hološko, který se řítil na branku Blšan. Brankář Daněk však zabránil pohromě pádem pod útočníkovy nohy. V šesté minutě ve vlastním pokutovém území zazmatkoval blšanský Nachtman, ale Daněk situaci znovu vyřešil.

V 11. minutě domácí dostali míč do sítě po střele Abraháma a teči Papouška, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. Po úvodní čtvrthodince tlak Liberce opadl, hra do plných mu nesvědčila.

Ve 24. minutě Hološko vybojoval zdánlivě ztracený míč, poslal ho před branku Pospěchovi a ten do ještě výhodnější pozice Hodúrovi, ale slovenský středopolař se utopil v kličkách. O dvě minuty později Pospěch téměř z 30 metrů krásně vypálil k tyči, ale Daněk vyrazil na roh. Domácího gólmana Čecha vyrušila z klidu až 35. minuta, kdy nebezpečně hlavičkoval Polodna, avšak střela skončila v brankářových rukavicích.

Šest minut po změně stran Janů ideálně odcentroval na Hodúra, který však sám před brankou přihrával do země nikoho. V 60. minutě si však Hodúr všechno vynahradil. Centrovaný míč Papouška z pravé strany prodloužil hlavou obloučkem do sítě. Tlak domácích pokračoval a v 73. minutě Pospěch v dobré pozici zamířil těsně vedle.

Při jedné z mála útočných akcích Blšan v 78. minutě unikl střídající Střihavka a Šinglár ho zastavil na hranici pravidel, ale hrálo se dál. Gólovou tečku napsal v 87. minutě Šinglár, který si narazil míč s Pospěchem a svůj dravý průnik před branku proměnil v druhý liberecký gól.

Liberec - Blšany 2:0 (0:0)
Branky: 60. Hodúr, 87. Šinglár. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Goňa. ŽK: Papoušek - Broschinský, Kolář, Pleško. Diváci: 5329.
Liberec: Čech - Šinglár, Matula, Košťál, Janů - Papoušek (81. Hamouz), Hodúr (83. Hochmeister), Abrahám, Pudil - Pospěch, Hološko (40. Holenda). Trenér: Lavička.
Blšany: Daněk - Broschinský, Šourek, Vorel, Nachtman - Šelicha (66. Střihavka), Devátý, J. Bílek, Dirnbach (66. Pleško) - Polodna, Kolář. Trenér: M. Bílek.