Zlín ukončil střelecký půst a porazil Mladou Boleslav

ZLÍN

Fotbalisté Tescomy Zlín v sobotním utkání s Mladou Boleslaví ukončili střelecký půst a po čtyřech zápasech bez vítězství se po výsledku 2:0 dočkali tříbodového zisku. Zlínské čekání na gól ukončil po 431 minutách střídající Martin Bača, pojistku přidal ve třetí minutě nastavení Josef Lukaštík.

Zlín vstoupil do zápasu hodně aktivně se snahou co nejdříve utnout střelecké trápení. Už v osmé minutě měl možnost otevřít skóre po nedovoleném zákroku Šmerdy na Pikla sám postižený, jenže z 22 metrů napálil trestný kop pouze do mladoboleslavské zdi. Středočeši se v prvním poločase na dostřel brankáře Baránka dostávali sporadicky. A když už domácí zadáci zapomněli na Šmerdu, tak si hostující záložník zpracoval centr Čápa rukou a bylo po šanci.

Domácí stále svého protivníka přehrávali, jejich akcím ovšem scházela finální fáze, takže gólman Miller moc práce neměl. Těsně před přestávkou Zlínu na chvíli zatrnulo. Kroča se nedohodl se Švachem, ale nahrávka Holuba na nabíhajícího Kuliče byla příliš dlouhá.

Ve 47. minutě podruhé napřáhl Pikl, ale ani tentokrát netrefil cíl. Dělovka z 20 metrů prosvištěla kolem pravé tyčky a Miller se stačil jen ohlédnout. O chvíli později stál na správném místě Pecka, který z brankové čáry vyrazil Kročovu hlavičku. Střídající Pecka byl aktivní i na opačné straně, po rychlé kombinaci se dostal k zakončení, ale Baránek uchránil Tescomu od pohromy.

Gólový půst Zlína ukončil Bača, kterému stačilo k přesnému zásahu sedm minut na trávníku. Úspěšný střelec si vyskočil na centr Krause a hlavou překonal Millera. Náskok mohli navýšit Vrtělka s Lasotou, ale hostující gólman byl proti.

Vyrovnání měl na noze v 87. minutě Simr, ovšem zblízka vypálil těsně nad břevno. V závěru vrhli hosté všechny síly do útoku, své kolegy v ofenzivě dvakrát podpořil i Miller, který si naběhl do šestnáctky Zlína. Jeho absenci mezi třemi tyčemi využil Lukaštík, když po rychlém brejku trefil opuštěnou branku a hned poté sudí Bouše utkání ukončil.

Tescoma Zlín - Mladá Boleslav 2:0 (0:0)
Branky: 69. Bača, 90.+3 Lukaštík. Rozhodčí: Bouše - Petřík, Kubáň. ŽK: Švach - Rychlík, Švejdík, Šmerda. Diváci: 4213.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroč, Švach, Červenka - Kraus (88. Lukaštík), Pikl, Vrtělka, Zapletal (62. Bača) - Janíček (57. Lasota), Činčala. Trenér: Blaha
Boleslav: Miller - Ševinský, Vít, Švejdík, Rychlík - Kysela, Šmerda, Matějovský, Čáp (44. Pecka) - Holub (66. Pires), Kulič (78. Simr). Trenér: Uhrin.