Slovácko pod novým trenérem remizovalo s Teplicemi

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Jen částečně mohl být kouč Stanislav Levý spokojen s prvoligovou premiérou na lavičce Slovácka. Až díky proměněné penaltě v 66. minutě v sobotu zachránil jeho nový tým alespoň bod.

Před utkáním se vedení moravského klubu oficiálně rozloučilo s odvolaným trenérem Molnárem, jemuž hradišťští fanoušci často nemohli přijít na jméno, ale na odchodnou mu připravili obrovské ovace.

Počáteční oboustranné oťukávání ukončili domácí po deseti minutách první nebezpečnou akcí, avšak Ivanovu střelu zblízka po Róthově centru stihl brankář Poštulka vytlačit na roh. Na druhé straně se dostal do šance Sabou, jenž se prosmýkl mezi soupeřovými beky, avšak v čisté šanci nepřesně zakončil.

Ve 36. minutě bylo střetnutí na chvíli přerušeno kvůli nevolnosti jednoho z diváků, lékařská služba však zasáhla včas. Poté mířil z 25 metrů Pavlík těsně vedle. Šok pro domácí fotbalisty i fandy přišel půldruhé minuty před pauzou. Doležal unikl po pravé straně, přihrál před branku zcela volnému Maškovi a teplický forvard otevřel pohodlně skóre. Ještě před odchodem do kabin měl vyrovnání na kopačce Ivana, postrádal ovšem přesnou mušku.

Po změně stran Slovácko výrazně přidalo na aktivitě. Poštulka se vyznamenal při dělovkách Pavlíka i Polácha z trestného kopu. V 61. minutě rozehrál standardku Palinek a Rajnoch poslal míč hlavou do tyče.

Pak už se ale domácí dočkali. Souboj Krmaše s Petrželou posoudil sudí jako nedovolený ze strany teplického obránce a Pavlík s přehledem z penalty vyrovnal - 1:1. Po inkasované brance se Severočeši vymanili z tlaku a nakonec byli blíž vítězství. Pět minut před koncem však balón po Benátově křížné střele proletěl těsně vedle pravé tyče.

1. FC Slovácko - FK Teplice 1:1 (0:1)
Branky: 67. Pavlík z pen. - 45. Mašek. Rozhodčí: Helebrant - Tulinger, Wilczek. ŽK: Polách - Sabou, Hunal. Diváci: 5582.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Šuškavčevič, Palinek - Petržela (87. Malcharek), Petr Pavlík, Polách, Róth (69. Mário Lička) - Ordoš (69. Sowunmi), Ivana. Trenér: Levý.
Teplice: Poštulka - Klein, K. Rada, Hunal, Krmaš - M. Doležal (68. Jirsák), Benát, Sabou, Verbíř (90. Szabo) - Varadi (62. Rilke), Mašek. Trenér: Mareček.