Příbram porazila Jihlavu a po šesti zápasech slaví vítězství

Příbramští fotbalisté v loučení s podzimní částí ligy přerušili šestizápasovou sérii bez výhry, když v neděli doma zdolali Jihlavu 2:0. Hrdinou utkání byl domácí útočník Alexandre Mendy, který první gól dal a druhý připravil v poslední minutě pro střídajícího Frejlacha. Hosté dohrávali zápas od 82. minuty bez vyloučeného stopera Šourka a po čtyřech duelech znovu poznali hořkost porážky.

Příbram korunovala vydařený podzim bezproblémovou výhrou nad nováčkem. "Zvítězili jsme díky lepší filozofii, která nebyla o kombinačním fotbale, ale důrazu, agresivitě a jednoduchosti," našel důvody vítězství kouč domácích Pavel Tobiáš.

Domácí se bez Máchy, Buryána a Otepky nechali v úvodu zatlačit a měli štěstí, když Veselého ránu v šestnáctce zblokoval Navrátil. Tento moment je sice probral, ale Huňa po centru Haška trefil Vorlovu náruč. Na zmrzlém terénu dělaly pohyb a zpracování míče problémy oběma týmům, důsledkem toho byla i Liškova ruka v šestnáctce, kterou však sudí Adam nechal bez povšimnutí.Další tutovku zazdil po přihrávce Malínka Kaplan, když netrefil z osmi metrů odkrytou branku. Vzápětí poslal Riegel do brejku Mendyho, který obešel i gólmana, ale z úhlu trefil jen boční síť.

Příbram si vytvořila mírnou převahu a Koloušek po pěkné kombinační akci nádherným volejem protáhl Vorla. Domácí polevili brzy jim zatrnulo, když se Vladyka uvolnil v šestnáctce a Pařízek jeho ránu jen ztlumil, Huňa však uklidil míč do bezpečí. Lovětínského střela pak těsně minula levou tyč. Před poločasem však Stracený vybojoval míč a Mendy zblízka trefil levačkou pod břevno. Vyrovnat mohl Kadlec, ale Pařízek jeho hlavičku kryl.

Nakopávaná pokračovala i po změně stran a oba soupeři těžili především z uklouznutí toho druhého. Šance však k vidění nebyla, jen Čupr hlavičkoval po centru Haška těsně vedle. V 82. min. fauloval Šourek v průniku Straceného a viděl červenou kartu. Kolouškovu technickou střelu z trestného kopu Vorel zlikvidoval, jemuž pak posadil míč do náruče Stracený. Po čtyřiceti sekundách na trávníku pečetil hezkou placírkou výsledek Frejlach. "Na těžkém terénu bylo třeba se vyvarovat chyb, my jsme udělali jednu v první půli a to vlastně rozhodlo," konstatoval trenér Jihlavy Karel Večeřa.

Marila Příbram - Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)
Branky: 40. Mendy, 90. Frejlach. Rozhodčí: Adam - Kordula, Kumstát. ŽK: Stracený, Mendy - Kadlec, Vladyka. ČK: 82. Šourek (Jihlava). Diváci: 1825.
Příbram: Pařízek - Hašek, Navrátil, Formánek, Penner - Stracený (89. Frejlach), Riegel, Koloušek, Čupr - Huňa (61. Klesa), Mendy (90. Vošahlík). Trenér: Tobiáš.
Jihlava: Vorel - Demeter (62. Bartoš), Šourek, Kadlec, Liška - Veselý (73. Vácha), Zúbek, Malínek - Vladyka, Lovětínský - Kaplan (73. Perniš). Trenér: Večeřa.