Jihlava neukončila čekání na výhru ani proti Blšanům

Jihlava

Už na šest zápasů se protáhlo čekání jihlavských fotbalistů na výhru v nejvyšší soutěži. Ligový nováček v "záchranářském" souboji doma po dvou předchozích prohrách v Mostě a na Slovácku remizoval s předposledními Blšany 0:0. Vysočina i v sobotu potvrdila střelecké trápení, v šesti posledních zápasech Jihlavané dali jediný gól. Z remízy měli větší radost blšanští hráči.

Blšanští fotbalisté, které v týdnu povzbudila výhra v dohrávce nad Mladou Boleslaví, sice v souboji sestupem ohrožených týmů ukázali sebevědomý nástup korunovaný třemi rohy v první minutě, ale pak se už jen bránili sílící jihlavské převaze. Domácí ofenzivu dirigoval Vladyka a chystal svým spoluhráčům jednu šanci za druhou. Nejprve hlavičkami zahrozili Svoboda s Kaplanem, ve 14. minutě pak v největší šanci selhal Veselý, který po Vladykově pasu mířil vedle.

Jihlavané ve svém prvním jarním utkání před vlastním publikem i na těžkém terénu trpělivě kombinovali a dál soupeře svírali před jeho bránou. Jenže Šourek s Lovětínským znovu potvrdili, že domácí nejsou nejhůře útočícím týmem náhodou. Blšanský trenér Bílek po půlhodině stáhl ze hry nevýrazného záložníka Devátého a domácí se pak už přes levou stranu neprosazovali tak jednoduše.

"Chmelaři" o přestávce zřejmě dostali vyčiněno za bázlivý výkon a v druhém poločase se představili v úplně jiném světle. A dokonce nechybělo mnoho, aby šli do vedení. Dvakrát po sobě podnikl výpad po pravé straně Michal, ovšem poprvé jej vychytal Rzeszoto a vzápětí z podobné pozice zacílil blšanský hráč mimo tyče. Po hodině hry se po rohu opřel do odraženého míče stoper Müller a domácí gólman se musel vytasit s výtečným reflexem na brankové čáře.

Vyrovnaný duel se pak rozdrobil do řady osobních soubojů. Jihlava se sice přestěhovala na polovinu soupeře, ale proti kompaktnímu blšanskému bloku se dlouho nemohla prosadit. Jen čtvrt hodiny před koncem přiťukl Kaplan míč Pernišovi, ale střídající hráč poslal oblouček zblízka nad bránu. Na víc se domácí už nevzmohli.

FC Vysočina Jihlava - FK Chmel Blšany 0:0
Rozhodčí: Šedivý - Filgas, Hojsík. ŽK: Malínek, Kadlec - Brunclík, Broschinský, Pešír. Diváci: 1720.
Jihlava: Rzeszoto - Bartoš (85. Vácha), Šourek, Kadlec, Liška - Veselý (55. Malínek), Zúbek (64. Perniš), Vladyka, Lovětínský - Kaplan, Svoboda. Trenér: Večeřa.
Blšany: Slavík - Šindelář (90. Volek), Vorel, Müller, Krejčí - Michal, Trapp, Brunclík, Devátý (34. Broschinský) - Polodna (78. Zeher), Pešír. Trenér: M. Bílek.