Teplice vydřely výhru nad Blšany

TEPLICE

Tepličtí fotbalisté se v severočeském derby proti Blšanům pořádně natrápili, ale po vydřené výhře 2:1 posílili své šance na konečné druhé místo a účast v předkole Ligy mistrů. Hosté po dnešní prohře naopak znovu ztratili a jejich sestup do druhé ligy se znovu přiblížil. Vítězný gól vstřelil šestnáct minut před koncem obránce Krmaš.

Teplice si nemohly dovolit ztratit další body a za svým cílem šly hodně razantně. Ve čtvrté minutě sice Džeko spálil velkou šanci, ale už v 15. minutě si to bosenský útočník vynahradil: na roh Verbíře z levé strany vyskočil mnohem výše než všichni soupeřovi obránci a jeho hlavička znamenala vedení, které mělo setřást nervozitu.

Jenže opak byl pravdou: domácí se najednou začali o hubené vedení třást a žádné další významné možnosti neměli. V 17. minutě sice z otočky pálil mimo Rilke, ale tím domácí aktivita skončila. Naopak hosté brzy zjistili, že i v defenzivním složení s pětičlennou zálohou mohou na Stínadlech uspět.

Jako tradičně začali být brzy nespokojení nároční tepličtí fanoušci a další jarní trápení bylo na světě. Vše pak vyvrcholilo ve 43. minutě, kdy si Rada vybral slabší chvíli a po jeho slabém důrazu míč doputoval mezi útočícího Trappa s domácím Kaufmanem. Jeho zákrok skončil penaltou, kterou vzápětí jistě proměnil Šindelář. Vedle vyrovnání gól znamenal také ukončení plánů brankáře Poštulky na vstup do Klubu ligových gólmanů.

Trenér Mareček o poločase všechno vsadil na ofenzivní kartu a po příchodu Doležala stáhl defenzivu na tři obránce. Jenže ve hře dopředu to Teplickým nepomáhalo a vzadu měli stále více okének. Už ve 46. minutě Poštulka na poslední chvíli sebral míč z kopačky dotírajícího Polodny, o dvě minuty později pálil přes hradbu teplických těl Müller z pětadvaceti metrů mimo.

Na hlavy domácích se začal snášet pískot nespojených fandů, kteří očekávali jasný průběh, ale místo toho sledovali vyrovnaný zápas. Po hodině hry sice začaly Teplice zvyšovat aktivitu, ale nic z ní nedokázaly dlouho vytěžit. Až v 74. minutě přišel Verbířův trestný kop, po němž se dostal domácí záložník k opakovanému centru; míč před brankářem tečoval nohou Hunal, míč se odrazil ke Krmašovi a ten ofenzivní snažení domácích obránců dokonal.

Další snaha Teplic o dobytí blšanské branky už gólem neskončila. A to především proto, že v brance hostů stál výborný Slavík, který v závěru vychytal ve stoprocentní šanci Kleina.

FK Teplice - Chmel Blšany 2:1 (1:1)
Branky: 15. Džeko, 74. Krmaš - 44. Šindelář z pen. Rozhodčí: Královec - Jošec, Pospíšil. ŽK: Sabou, Verbíř, Jirsák - Krejčí, Broschinský. Diváci: 3670.
Teplice: Poštulka - Kaufman (46. Doležal), Rada, Hunal, Krmaš - Štohanzl (66. Fenin), Jirsák, Sabou (77. Klein), Verbíř - Rilke, Džeko. Trenér: Mareček.
Blšany: Slavík - Krejčí (85. Kacafírek), Müller, Šourek, Broschinský - Michal, Brunclík (80. Volek), Vorel, Trapp, Šindelář - Polodna. Trenér: Bílek.