Příbrami stačil jeden gól k výhře nad Mostem

Mosteční fotbalisté ve středečním duelu nepotvrdili roli nejúspěšnějšího týmu jarní sezony a v Příbrami prohráli 0:1. Byla to jejich teprve druhá porážka od zimní přestávky, kdy se týmu ujal kouč Zdeněk Ščasný, dosud neuspěli jen na Slavii. Naopak Příbram, které v jarní tabulce patřilo předposlední místo s pouhými šesti získanými body, po dlouhé pauze naplno zabrala.

Tým Pavla Tobiáše rozhodl zápas poměrně brzy. V 9. minutě si na Riegelův centr na zadní tyč naběhl Frejlach a hlavou se trefil s jistotou za záda opuštěného brankáře Svobody. Veterán Novotný vyklidil teritorium, které měl střežit, a na svůj 399. zápas v lize nebude vzpomínat rád.

Na hře obou týmů bylo až příliš znát, že už jim čtyři kola před koncem nezbýval žádný lákavý cíl, k němuž by mohly směřovat. V poklidném tempu ovládala míč i scénář zápasu Příbram. Ale střílela ojediněle a z dálky.

Riegel napřáhl nebezpečně z 22 metrů, pak si Otepka vychutnal Procházku, ale jeho technický oblouček skončil nad břevnem. Největší šanci měl Divecký, který ve spolupráci s Klesou obral o míč Kanaďana Hainaulta, ale jeho ránu k tyči zmařil akrobatickým skokem Svoboda.

Pak se nad Příbramí zatáhla obloha, pod ocelovým nebem se rozsvítilo umělé osvětlení a o přestávce se spustil hustý liják. Během několika minut se trávník proměnil v bažinu, v níž končily všechny pokusy o souvislý útok. Těžký terén přál obráncům, kteří se vyžívali v efektních skluzech, někdy jeli vodou i několik metrů.

Fotbalové momenty zmizely ve druhém poločase úplně, na branku nešla jediná přímá střela. Jen Otepka měl v 88. minutě možnost stvrdit výhru, ale z deseti metrů překopl branku.

Marila Příbram - SIAD Most 1:0 (1:0)
Branka: 9. Frejlach. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Večeřa. ŽK: Penner, Gruber, Mácha - Pilař, Čížek, Siegl. Diváci: 1932.
Příbram: Sňozík - Buryán, Mácha, Formánek, Penner - Klesa (64. Navrátil), Otepka, Riegel, Frejlach - Divecký (82. Hiroš), Gruber (90+1. Čupr). Trenér: Tobiáš.
Most: Svoboda - Procházka, Novotný, Hainault, Zbončák - Macek (72. Brzezina), Pikl, Pilař (83. Čížek), Jendruščák (66. Gašparík) - Mendy, H. Siegl. Trenér: Ščasný.