Stoke - Crystal Palace 1:2Eagles se přiblížili pohárům

Stoke

Fotbalisté Crystalu Palace udolali v 17. kole anglické Premier League Stoke 2:1a vyhráli potřetí z posledních čtyř utkání. Zápas rozhodl v závěru I Čong-jong.

Video již není dostupné

Domácí byli od začátku aktivní a již ve 2. minutě se velmi dobře prezentoval Shaqiri. Skórovat také mohl Bojan Krkič, ale gólman Hennessey skvěle zareagoval. Na konci prvního poločasu fauloval ve vápně Whelan a Connor Wickham bez potíží prostřelili brankáře Butlanda.

V druhém poločase byla aktivita domácích ještě intenzivnější, snažili se srovnat krok, jenže nezakončovali přesně. Blízko ke gólu byl rakouský střelec Arnautovič, ale ani jeho pokus nemířil mezi tyče. V 76. minutě zahrál hostujícící Delaney rukou v pokutovém území a Krkič z nařízené penalty srovnal. Rozhodující okamžik přišel v 88. minutě, kdy se k odraženému míči dostal střídající I Čong-jong a vystřelil Eagles vítězství. Byla to jeho první branka od dubna 2011. Londýnský klub je tak v těsném závěsu za pátým Manchesterem United.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:
Stoke - Crystal Palace 1:2 (76. Krkič z pen. - 45.+1 Wickham z pen., 88. I Čong-jong)