Newcastle - Aston Villa 1:1Aston Villa prodlužuje nelichotivou bilanci

Newcastle

Fotbalisté Aston Villy remizovali v 17. kole anglické Premier League v Newcastlu 1:1 a už šestnáct utkání čekají na výhru. Je to nejdelší čekání v historii klubu.

Video již není dostupné

Vyrovnaný duel mužstev, která se pohybují na samém chvostu tabulky, vycházel lépe svěřencům trenéra Steva McClarena. Do první vážnější příležitosti se domácí dostali ve 38. minutě a hned z toho byl vedoucí gól. Balón z rohového kopu propadl až ke Coloccinimu, který bez problémů rozvlnil síť za zády brankáře Guzana.

Po změně stran se odehrávala svižnější pasáž utkání. Oba týmy se snažily o ofenzivní pojetí a po hodině hry se dočkali Villans vyrovnání. Krásnou střelou z otočky se prosadil Jordan Ayew, který dal čtyři z posledních šesti ligových branek birminghamského celku. V poslední minutě spálil tutovku Gestede a připravil tak svůj celek o první vítězství na stadiónu St James's Parku od roku 2005.