Southampton - Newcastle 3:1Šance na poháry stále žije, Southampton doma nezaváhal

Fotbalisté Southamptonu dál živí naději na start v Evropské lize. V utkání 33. kola Premier League doma s přehledem porazili Newcastle 3:1 a zůstávají dva body za pohárovými příčkami. Naopak předposlední tým tabulky utrpěl další citelnou ztrátu a jeho naděje na záchranu se rychle zmenšují.

S ničím se dlouho nepáral. Long si již ve 4. minutě narazil míč s Pellém, prošel středem obrany a střelou přesně k tyči otevřel skóre. Favorit se tak rychle dostal na koně, zatímco bezradní hosté neměli co nabídnout a jen s námahou drželi krok.

Ještě do přestávky bylo prakticky rozhodnuto. Janmaat uklouzl na vlastní polovině a na konci další gólové akce byl Pellè. Nešťastný obránce navíc musel po pádu na trávník opustit hřiště kvůli zranění.

Ve druhé půli zvýšil na 3:0 domácí Wanyama. Newcastle se zmohl už jen na čestný úspěch, Forstera překonal Townsend.