Sunderland - Everton 3:0Sunderland nasměroval k jistotě udržení vydařený přímý kop

Londýn

Dohrávka přinesla záchranu. Fotbalisté Sunderlandu vyhráli 3:0 nad Evertonem a Premier League si zahrají i v příští sezóně. Udeřili v závěru prvního poločasu duelu 30. kola a potvrdili, že jim náramně vycházejí přímé kopy.

Se čtyřmi přesnými trefami z tohoto typu standardní situace jsou v této statistice nejlepším týmem soutěže v této sezóně, ve 38. minutě se trefil Van Aanholt. Vzápětí využil nedůslednosti hostující obrany Koné, zblízka překonal gólmana Roblese a připsal si první trefu v dresu Sunderlandu, kam přestoupil v lednu z francouzského Lorientu.

Brankář Evertonu navíc deset minut po přestávce vyrazil rohový kop domácích pouze ke Konému a ten druhou trefou v utkání definitivně ztvrdil záchranu Sunderlandu. Everton obdržel tři góly ve dvou ligových zápasech po sobě poprvé od listopadu 2009.