Jedenadvacítka prohrála s Rakouskem a čeká ji duel o třetí místo

Českým fotbalistů do 21 let nevyšel vstup do turnaje čtyř zemí na Ukrajině. Mladíci prohráli na úvod v Kyjevě s Rakouskem vysoko 0:3 a ve středu je čeká souboj o třetí místo s poraženým celkem z druhého úterního utkání mezi domácím výběrem a Slovinskem.

Trenér Jakub Dovalil

Češi se chystají na evropský šampionát v roce 2015 na domácí půdě a v pátém přípravném utkání utrpěli první porážku. Předtím si připsali tři remízy a jednu výhru.

Kouč Jakub Dovalil chtěl na Ukrajině vylepšit ofenzivu, jeho svěřenci totiž v předchozích čtyřech duelech skórovali jen třikrát. Plán mu ale nevyšel, českému týmu se nedařilo.

Rakušané byli v první půli střelecky aktivnější a vytěžili z toho dvougólový náskok. Ve 22. minutě otevřel skóre střelec Riedu Vastič, ještě do půle pak zvýšil Piesinger. Češi po přestávce přidali, ale zkorigovat skóre nedokázali. Naopak ještě inkasovali třetí gól od Žulje.