Suchý propadl, exceloval Šural, jemuž sekundovali Skalák a Necid

Amsterdam

Josef Šural byl podle hodnocení Sport.cz a Práva nejlepším hráčem českého týmu při posledním utkání fotbalové kvalifikace o ME 2016, v němž tým Pavla Vrby zvítězil v Nizozemsku 3:2. Jedničku si vysloužil ještě Jiří Skalák a Tomáš Necid, naopak nejslabší byl obránce Marek Suchý, jenž byl navíc ve 42. minutě po faulu na Depaye vyloučen.

Josef Šural (č. 18) jásá poté, co dal druhý český gól proti Nizozemsku.

Milan Škoda nehodnocen, hrál krátce.

Petr Čech
Česko
Všechny situace řešil s přehledem, proti gólovým střelám byl bezmocný.
2
Pavel Kadeřábek
AC Sparta Praha
Do přestávky zářil odvážnými výpady po křídle, jeden z nich vyšperkoval gólovou trefou.
2
Marek Suchý
Česko
Dlouho byl bez práce. Jenže když se krátce před půlí rozběhl Depay, situaci špatně vyhodnotil, protihráče skosil a šel předčasně do sprch.
5
Michal Kadlec
Česko
Ač v klubu jen paběrkuje, hrál s přehledem. Výpady protihráčů krotil s jistotou.
2
Theodor Gebre Selassie
Česko
Nastoupil na nezvyklém postu vlevo. V prvním poločase mu El Ghazi motal hlavu a český zadák nestíhal. Ani po přestávce nepůsobil nejjistěji.
3
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Snažil se držet balón, rozdávat přihrávky spoluhráčům a ve vypjaté druhé půli hru uklidnit.
2
David Pavelka
FC Slovan Liberec
Zastavil hodně útoků nizozemského týmu, pečlivě vypomáhal v defenzivě, zapojoval se do rozehrávky.
2
Jiří Skalák
Hrál nebojácně, drze a opakovaně připravoval parádní střelecké pozice pro spoluhráče. Exkluzivním číslem byl nadýchaný centr před třetí brankou zápasu.
1
Jaroslav Plašil
Česko
Do přestávky předvedl dvě solidní zakončení, spoluhráčům dodával klid ve středu pole. Po obrátce plnil s přehledem zejména defenzivní úkoly.
2
Josef Šural
Velmi sebevědomý výkon. Na kraji hřiště překypoval aktivitou a bojovností. Luxusně prošel velkým vápnem za druhým gólem.
1
Tomáš Necid
Česko
Přispěl dvěma gólovými asistencemi, v poločase se stal nucenou obětí při taktickém střídání.
1
Václav Procházka
Nejprve nechal při rohovém kopu Huntelaara rozběhnout, a pak už byl jen v roli diváka. Stejně jako když druhým gólem korigoval stav Van Persie, jehož jen stínoval.