Sparta začala ligu těsnou výhrou nad Bohemkou. Na Julisce góly scházely

Nový ročník domácí fotbalové ligy odstartoval. Hned na úvod si odbyli vítězný vstup do ligové sezóny obhájci titulu z Letné. Sparta ve vyprodaném Ďolíčku zvítězila nad Bohemians 1905 2:1. Ve druhém pátečním zápasu se Dukla před pro změnu poloprázdnými tribunami rozešla s ostravským Baníkem bez gólů. Utkání bylo ve druhém poločase na tři čtvrtě hodiny přerušeno kvůli výpadku elektřiny.

Fotbalisté Sparty Praha David Lafata (vlevo) a Martin Nešpor oslavují vedoucí gól proti Bohemians 1905.

Sparťané, kteří v týdnu završili v Estonsku postup do třetího předkola Ligy mistrů, znovu nastoupili v kombinované sestavě bez Ladislava Krejčího a Marka Matějovského. K dispozici už byli naopak Josef Hušbauer a Costa.

Na hrot útoku se postavila letní posila a odchovanec klokanů Martin Nešpor, jenž také dostal hosty po necelé půlhodině do vedení. Brankář Havránek se totiž pokoušel o kličku ve vlastním vápně, jenže posila z Mladé Boleslavi mu míč vypíchla a pohodlně poslala míč do brány.

Domácí, které poprvé vedl kouč Pivarník, mohl mrzet gólmanův zkrat dvojnásob, protože utkání začali hodně aktivně a po nebezpečném závaru šli málem do vedení, jenže Mikuš na konci série šancí napálil jen břevno.

Uklidněná Sparta po přestávce zvýšila zásluhou parádního gólu Hušbauera na 2:0, jenže hned vzápětí vstřelil kontaktní gól domácích hlavou po Radově přímém kopu Michal Šmíd. Klokani se až do posledních sekund pokoušeli o vyrovnání, ale brankář Bičík už žádný míč za svá záda nepustil.

Chyběly góly i elektrická energie

Dukla s poněkud obměněným kádrem přivítala doma Baník, který v úvodních čtyřech kolech hned třikrát nastoupí v Praze. Největší šanci domácích měl po půl hodině hry Aldin Čajič, jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti však brankář hostí Jiří Pavlenka vytěsnil na břevno.

V 54. minutě postihl areál výpadek elektrického proudu a utkání bylo přerušeno. Hrát se znovu začala až za tři čtvrtě hodiny, ovšem naskočila jen zhruba třetina z 96 světel a podmínky na hřišti nebyly zdaleka ideální.

V závěru si po individuální akci vybojoval dobrou střeleckou možnost hostující kanonýr Davor Kukec, ale brankář Martin Chudý byl na místě. Pražský tým tak doma v nejvyšší soutěži posedmé za sebou nezvítězil, Baník prodloužil sérii bez porážky na sedm utkání.